Smartphone Nokia Lumia 620

Publikováno: 06.12.2012 14:12 | Petr Hájek

Když přijde na nákup nového chytrého telefonu, většina stylu dbalých osob se probírá v první řadě highendovým koncem spektra, takže věnuje pozornost hlavně strojům jako Lumia, Droid nebo iPhone, jak se ale dnes přesvědčíme, existují minimálně stejně stylové a zajímavé stroje i za výrazně nižší cenu.

2012-12-06-1

Zdroj: Nokia

Těšit se z highendu určitě není špatná věc, otázkou druhou je, nakolik všechny ty jádra a výkon běžný člověk využije - jestliže nejste hardcore businessman nebo hráč, tak v mobilu čtyřiašedesát jader a více opravdu běžně nepotřebujete. Model Nokia Lumia 620 se všemi svými parametry jasně a zřetelně cílí na lowend a bude na nás, vás s ním dnes trochu seznámit.

Nejnovější počin Nokie na poli smartphonů s Windows Phone 8 nese jméno Nokia Lumia 620 a bude stát pouze 250 USD, kupodivu je to cena bez úpisu. Novinka je docela ladná pro oko, vyrobená z polykarbonátu a disponující vyměnitelnými pouzdry, takže není problém zaměnit odstín aktuálně mimo trendy za jiný a k vašim šatům vhodnější.

Po hardwarové stránce zde najdete microSD slot na rozšíření úložné kapacity (Nokia Lumia 620 má standardně 8 GB místa), je tu i 3,8" displej s rozlišením 800 x 480 pixelů, jenž je samozřejmě dotekový. Procesor tepe na 1 GHz a jde o dual-core. Digitál má pak rozlišení 5 Mpix, což také ujde.

Nokia Lumia 620 se nejprve začne prodávat v Asii (to není moc překvapení), pak bude následovat v lednu Evropa a Střední Východ, no a pak i USA. Někdo by se mohl divit, proč se vlastně Nokia tak zaměřila na lowend? Zdá se, že highend je solidně saturován výbornými stroji od Samsungu či Apple, kterým Nokia evidentně nemá sil konkurovat. Snížit cenu a navýšit obrat je pak velmi logický krok.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!