Zkuste detox organismu pomocí smoothie

Publikováno: 10.06.2013 07:53 | Václav F. Mensa

Svět před nějakou dobou zaplavila nová móda. Ta tentokrát přišla ve formě podivně barevných zeleninových či ovocných koktejlů nebo-li Smoothie. Lidé o nich píší knihy, natáčejí reality show či otevírají tisíce obchodů po celém světě. K jejich benefitům patří výživnost a přitom nízký obsah kalorií, které zaručí zdraví pro celé tělo. Smoothie si můžete dát jen tak, protože Vám chutná nebo za nějakým účelem. Představíme Vám nejvýraznější Smoothie s jejich účinky.

glowing-green-smoothie3 2

Zdroj: kimberlysnyder.net

Green smoothie podle výživové poradkyně Kimberly Snyder

Žena, která vybudovala téměř přes noc multimilionový byznys, vytvořila základ této výživy svou knihou "Beauty detox solutions". Věří, že při konzumaci správného množství a složení potravin bude Vaše tělo nejen krásné ale především zdravé.

Výroba tohoto smoothie je snadná. Do mixéru dáte baby špenát, trochu zázvoru, petržel, kadeřavou kapustu (můžete ji dostat i pod názvem kale) a poté trochu nějakého sladkého ovoce na dochucení. Jablko, trochu ananasu či plátek limetky.

greensmoothie

Zdroj: jenniferphelan.comPosilující proteinové smoothie

Tento drink je skvělý po návštěvě fitness centra nebo jen jako odpolední svačina když se cítíte unaveně. Výrazně doplní aminokyseliny a tím regeneruje celý systém. Základem jsou Chia semínka. Ta jsou obrovským zdrojem vlákniny, omega mastných kyselin a bílkovin.

Na přípravu je nutné půl sklenice neslazeného mandlového mléka nebo vody. Proteinový prášek z hnědé rýže, již zmíněná Chia semínka a skořice či vanilka na dochucení. Do mixéru také přidejte hrst bobulí Acai.

Smoothie je vynikající a především výživnou náhradou jakýchkoliv svačinek a ke stylovému životu patří i péče o své zdraví. I když se Vám možná na první pohled nebude zdát odstín, vyváží to chuť a pocit. Směle do toho!

945201_532836700111411_839326019_n

Zdroj: jenniferphelan.com

019hfd

Zdroj: kimberlysnyder.net
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!