Snídaně u Tiffanyho v záři olivových ratolestí

Publikováno: 14.01.2013 15:17 | Jiří Hofbauer

Ze spolupráce mezi světoznámou návrhářkou Palomou Picasso a značkou Tiffany & Co. vznikla jedinečná kolekce šperků. Samotné jméno kolekce „Paloma’s Olive Leaf“ však není náhodou. Oslnivé šperky ve tvaru olivových lístků, symbolu míru a hojnosti, v sobě snoubí přírodní, jemnou krásu a záři rozpáleného, afrického slunce.

Paloma Picasso si při tvorbě šperků hrála nejen s motivy ale i se slovy. Inspirace na ni dýchá především v jejím domě v Maroku, který obklopují olivové háje. Současně název Palomin olivový list navazuje na poselství kolekce. Slovo „paloma“ ve španělštině znamená holubice. A právě holubice nesoucí olivovou snítku je symbolem míru. „Šperky, které jsem navrhla, vzdávají hold těmto poslům dobrých zpráv a také nádherným zahradám sloužícím jako útočiště klidu, míru a ticha,“ říká sama návrhářka

Kolekce nabízí jak jemné, decentnější kousky tak i ty velmi náročně zdobené.

3

Zdroj: Tiffany & Co.

5

Zdroj: Tiffany & Co.

4

Zdroj: Tiffany & Co.

Na složitém náhrdelníku z 18-ti karátového zlata se zelenají zářivé tsavority.

1

Zdroj: Tiffany & Co.

Magicky působící rubelit a zelený peridot v prstenech z 18-ti karátového zlata stráží po obvodu několik diamantů.

2

Zdroj: Tiffany & Co.

Do tvaru dešťové kapky zbroušené rubelity tvoří tepoucí srdce diamantových náušnic.

6

Zdroj: Tiffany & Co.

Firma Tiffany & Co. si zakládá na tom, aby ve špercích maximálně vynikl jas a barva drahokamů. Pod prsty zručných mistrů šperkařů, kteří ručně brousí a zasazují každičký kámen, vykvétají stříbrné a zlaté větvičky do barevné krásy.

Paloma Picasso je od roku 1980, kdy představila svou první kolekci šperků pro Tiffany & Co., uznávanou osobností ve světě šperkařství. Ví co se ženám líbí a je si vědoma, že šperk musí být pro ženy fyzicky i citově přitažlivý. Společnost Tiffany tak s radostí přenáší do skutečnosti její snové klenoty, které Paloma navrhuje ve stínu staletých olivovníků. Šperky energické a ohromující, takové, jaké jsou jejich nositelky.

kolkcePřipojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!