Sony představila herní konzoli PlayStation 4

Publikováno: 21.02.2013 13:06 | Petr Hájek

Společnost Sony není ohledně digitální zábavy žádný nováček a totéž platí i pro její konzole. A vše řečené se samozřejmě pokusí zúročit v nové herní konzoli s názvem Sony PlayStation 4. Model byl poprvé ukázán davům v New Yorku, takže s chutí do něj!

2013-02-21-1

Zdroj: Sony

Během let se nám konzole rozvinuly z pouhých krabiček-poskytovatelů zábavy do multimediálních a internetových center zvládajících kromě HD her, také video, audio, bezdrátový přístup k síti, četné sociální zážitky a v neposlední řadě rovněž i propojení mezi všemi domácími gadgety, od chytrého mobilu, až po pračku.

2013-02-21-1

Zdroj: Sony

Co přesně nám Sony PlayStation 4 nabízí po hardwarové stránce? CPU je zde octa-core x86-64 "Jaguar" od AMD, dále AMD Radeon GPU (1,84 TFLOPS), 8 GB GDDR5 RAM (PS3 mělo pouze 256 MB RAM), 6x Blu-ray jednotku a HDD. Jelikož je zde docela dost RAM, mohla si Sony dovolit i takřka instantní uložení a obnovení stavu. Nechybí zde určitě ani USB 3.0 porty, auxiliary porty, HDMI, analogové A/V, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Ethernet port a Bluetooth 2.1 modul.

2013-02-21-1

Zdroj: Sony

Za zmínku rozhodně stojí i nový re-designovaný ovladač zvaný DualShock 4. Ten podporuje velkou škálu technologií pro lepší zážitek - namátkou 3D gyroskop a akcelerometr, je tu i repro, pohodlně přístupný audio jack, ... PlayStation Eye pro změnu nabízí dvojici videokamer. A nesmíme zapomenout ani na tlačítko Share, jenž nasdílí vaši hru na síť. Trochu smutnou informací pak ale je to, že si na PS4 nezahrajete věci určené pro PS3, časem má být ale řešení pro emulaci PS1, PS2 i PS3.

2013-02-21-1

Zdroj: Sony

Nová konzole by nebyla nic bez nových her, takže nyní je určitě ten správný čas nějaké si představit. Sony je velký hráč, není proto divu, že mu přislíbili spolupráci prakticky všichni větší hráči na dnešním trhu. A na jaké hry se lze těšit konkrétně? Nabídka obsahuje mimo jiné i tituly jako Destiny, Diablo III, Driveclub, inFamous Second Son, Killzone: Shadow Fall, Knack, The Witness, Watch Dogs a Launch.

2013-02-21-1

Zdroj: Sony

Sony neodhalilo ani cenu, ani datum uvedení. Prý se ale dočkáme během letních prázdnin.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!