Sony Xperia UL je oficiálně venku

Publikováno: 20.05.2013 14:02 | Petr Hájek

Společnost Sony nám poslední dobou potvrzuje, že i přes svoji pozici producenta desítek podobných modelů ročně si stále dokáže udržet svoji stylovou digitální prestiž. A tu si míní samozřejmě uchovat i svým posledním modelem, na nějž si dnes letmo posvítíme a který bude uveden 25. na světlo světa.

Sony-Xperia-UL

Zdroj: Sony

Novinka se sice zpočátku objeví pouze u japonského operátora KDDI, ale to na 100 % není na závadu, jelikož dnes dorazí pošta třeba z Hong-Kongu i do těch nejzapadlejších Kotěhůlek v ČR. Ale zpět k novince...

Sony Xperia UL je modelem velkým - 5" displej a 1080p rozlišení naznačují, že půjde spíše o model vhodný pro větší kapsy nebo ruce. Stylová stránka je Sony promyšlena následujícím způsobem - zařízení bude k mání vedle obligátní bílé a černé také v růžovém provedení.

Rozměry nejsou přehnané (135 x 71 x 10,5 mm) a ani vahou vám zařízení kapsy neutrhne - 145 g je ale přeci jen dnes už docela na hraně... Je zde však jen Android 4.1 namísto 4.2+, což by někdo mohl vidět jako drobné mínus, vybavením se už ale nadále jedná prakticky výhradně o samá příjemná překvapení.

Tak třeba, 2300 mAh akumulátor je vyměnitelný. Nechybí zde 3,5 mm audiojack, Wi-Fi a/b/g/n, Bluetooth v4.0 a dokonce ani infraport! I lepší z digitálů má zajímavé rozlišení 13,1 Mpix. A co procesor? Qualcomm Snapdragon S4 APQ8064 na 1,5 GHz, quad-core pochopitelně. Mimochodem, RAM tu bude 2 GB.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!