Sony Xperia UL: Stylová hračka schopná 15 fotek za 1 vteřinu

Publikováno: 12.07.2013 12:35 | Petr Hájek

Firma Sony si letos na poli mobilní techniky určitě nevedla špatně - zařízení jako Sony Xperia Z a Sony Tablet Z jasně prokazují, že je firma schopná digitálního i stylového comebacku a to kdykoliv se jí právě zachce.

sony-xperia-ul (1)

Zdroj: Sony

Ale Sony se s tím podle všeho nechce jen tak spokojit a chce víc, protože již také uvedlo pár strojů stavících na designu a vlastnostech Z série, jako Xperia ZR a Xperia A. No a nyní přichází i s novým Sony Xperia UL.

Sony-Xperia-UL (2)

Zdroj: Sony

Dnešní článek není určitě poprvé, co se o zařízení jménem Sony Xperia UL ve světě mluvilo. Předchozí fámy nám tvrdily, že bude Xperia UL něco jako klon Xperia ZL, pouze ale po upgradu na procesor řady Snapdragon 600. Estetické fámy sice byly ohledně novinky možná přesné, ale Sony Xperia UL má nakonec 1,5 GHz Snapdragon S4 Pro.

gsmarena_005

Zdroj: Sony

Když si ale chvíli nebudeme všímat procesoru a zaměříme pozornost na okolní detaily, pak zjistíme, že je Sony Xperia UL velmi mocný kousek s obřím potenciálem: 2 GB RAM, Adreno 320 GPU, 16 GB interní flashe a 2300 mAh akumulátor, také však 5" displej rozlišení Full HD / 1080p, podporuje NFC, IR port, 13 Mpix aparát (dokáže fotit v rámci režimu Burst i rychlostí 15 fps) a fajn je určitě i dedikované tlačítko pro aparát, jenž je od Xperií Z jistě příjemným dodatkem.

xperiauk

Zdroj: Sony

Sony Xperia UL rovněž podporuje odolnostní standardy IPX5/8 a IP5X, což naznačuje, že ho nerozhodí ani sprška ani prach. Sony potvrdilo, že prozatím uvede model Sony Xperia UL pouze v Japonsku, ale to není bůhvíjaká tragédie, protože se vše může už zítra změnit a zahrnovat i Evropu.

gsmarena_003

Zdroj: Sony
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!