Soutěž o lístky na koncert Jiřího Bárty

Publikováno: 02.12.2014 07:57 | Jiří Hofbauer

Už 9. prosince zahraje Jiří Bárta v Rudolfinu s Pražským komorním orchestrem "Koncert pro violoncello a orchestr a moll" Roberta Schumanna.

Jiří Bárta, přední violoncellista své generace, studoval u Josefa Chuchra a Mirko Škampy v Praze, Borise Pergamenschikowa v Kolíně nad Rýnem a Eleonore Schoenfeld v Los Angeles. Je pravidelně zván na přední festivaly a pódia do Barcelony, Berlína, Buenos Aires, Edinburghu, Istanbulu, Los Angeles, Mnichova, New Yorku, Paříže, Salzburgu, Tokia nebo Londýna.

barta

Zdroj: PKO

Jeho nahrávky u firmy Supraphon byly časopisem Harmonie dvakrát vyhodnoceny jako nejlepší ve svých kategoriích, zahrnují kritiky ceněnou nahrávku všech Bachových violoncellových suit i Šostakovičových koncertů s dirigentem Maximem Šostakovičem a Pražskými symfoniky i oba koncerty Dvořákovy, A Dur a h moll.

Intenzívně se věnuje propagaci soudobé hudby, spolupracoval se skladateli jako jsou Marek Kopelent, Petr Eben nebo Arvo Pärt. V roce 2013 v české premiéře na Mezinárodním festivalu v Kutné Hoře v původním znění uvedl rockovou suitu Atom Heart Mother od britské skupiny Pink Floyd, poprvé v české premiéře hrál mj. i koncerty Gavina Bryarse, Marka Kopelenta a Pavla Zemka – Nováka.

Program koncertu

Wolfgang Amadeus Mozart: Koncert pro klavír a orchestr A dur, K. 488, Robert Schumann: Koncert pro violoncello a orchestr a moll op. 129, Franz Schubert: Symfonie č. 4 c moll

Petr Jiříkovský, dirigent, klavír

Jiří Bárta, violoncello

Pražský komorní orchestr

Pokud chcete jedinečnou atmosféru koncertu zažít na vlastní uši odpovězte na následující otázku a vyhrajte dvě vstupenky na pražský koncert.

Soutěž byla ukončena. Všem účastníkům děkujeme.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!