Soutěžní komedii Zdeňka Trošky se hosté kina smáli přesně celou čtvrtinu filmu

IMG_6636 kopi-rovat
10.06.2015 09:49 | Michaela Lejsková

Komedie Babovřesky 3 byla soutěžní projekcí na festivalu Hrnec smíchu v Novém Městě nad Metují. V sále Kina 70 tak nechyběla trojice našich časoměřičů, která zaznamenala, že během promítání se diváci projevovali slyšitelným smíchem po dobu 1596 sekund, což je 25,82 procent z celkové stopáže filmu (6180 sekund).

IMG_6636 kopi-rovat

Zdroj: festival Hrnec smíchu

Babovřesky 3 režiséra Zdeňka Trošky doplnilo tradiční setkání před oponou – beseda diváků se členy filmařské delegace.  A filmařská delegace s volacími znaky Babovřesky 3 byla opravdu početná: režisér Zdeněk Troška, herečky Jana Altmanová, Jarmila Bursová, Růžena Havlová, Jaroslava Ulrichová, herec Radek Zima. Festivalové dění však začalo již v ranních hodinách, kdy jsme od  8.30 hodin promítali pro základní a mateřské školy pásmo pohádek. V 15 hodin proběhl v sále Kina 70 workshop Ondřeje Kepky zaměřený na práci s fotoaparátem, kamerou, střihem a zvukem. V 15.30 hodin byl uveden 1. blok komedií České televize (Nevinné lži,  Neviditelní, Marta a Věra). Z doprovodných akcí velký zájem vzbudilo Čarování s bublinami – „Bubble show Pavla Rollera, na který navázal koncert muzikálové zpěvačky Ireny Kousalové. V 19 hodin se ve Společenském sále Kina 70 uskutečnila vernisáž výstavy Procházka historickým jádrem Nového Města nad Metují (výstava je ke zhlédnutí po dobu konání festivalu).

IMG_6613 kopi-rovat

Zdroj: festival Hrnec smíchu

Zdeněk Troška odpovídal na otázku, čeho by mělo být v dobré komedii jen trošku a čeho hodně, slovy "Trošku? Jako šafránu by mělo být té každodenní obyčejnosti a vulgarity, která bohužel proniká na stránky knih a plátna kin. Já neznám skoro český film, kde by se nesouložilo, kde by herečka neukázala svoje přednosti a tak dále. Jestli se režiséři domnívají, že jsou tím odvážní, tak to zaspali dobu. To bylo možná odvážné před revolucí. Toho by mělo být v komediích opravdu jen trošku. V nezbytně nutných případech… A čeho by mělo být naopak hodně? Lehkosti života, pohody, lásky a to přímo biblické lásky k bližnímu. O tom to je, aby se měli lidi rádi. Humor může být ironický, sarkastický, ale nesmí být sprostý.  Komedie by měla být pohlazením, radostí a měla by být úsměvná od začátku do konce." 

Zdroj: www.hrnecsmichu.cz

IMG_6656 kopi-rovat

Zdroj: festival Hrnec smíchu

IMG_6606 kopi-rovat

Zdroj: festival Hrnec smíchu

IMG_6598 kopi-rovat

Zdroj: festival Hrnec smíchu

IMG_6573 kopi-rovat

Zdroj: festival Hrnec smíchu

IMG_6567 kopi-rovat

Zdroj: festival Hrnec smíchu

IMG_6559 kopi-rovat

Zdroj: festival Hrnec smíchu

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Nová Toyota Auris: Hybrid pro každého Nová Toyota Auris: Hybrid pro každého Právě představená Toyota Auris modelového roku 2015 míří na české silnice a do dealerské sítě Emil Frey. Byla důkladně vylepšena... Další článek