Speciální edice vozů Bentley Le Mans

Publikováno: 10.05.2013 11:52 | Jiří Hofbauer

Bentley slaví 90.ročník závodu 24 hodinového závodu Le Mans a především 10 let od získání poslední prvenství. U této příležitosti se automobilka rozhodla vyrobit opravdu speciální edici 288 svých luxusních modelů. Jak Mulsanne tak Continental se dočkají 6 jedinečných paketů pojmenovaných podle slavných závodníků týmu Bentley, kteří slavili vítězství na okruhu v La Sarthe. Každá z nabízených variant má přesně definovanou jedinečnou osobnost.

Paket John Duff zaujme stříbrně studeným nástřikem Moonbeam a černými kovovými prvky v interiéru, Dudley Benjafield nabídne zelenou barvu zvenčí a dřevo uvnitř, Woolf Barnato bude zvenku mít jemnou barvu žuly, Tim Birkin ledově bílý, Glen Kidston jako temně modrý safír. Paket nazvaný po posledním vítězi závodu Guy Smith bude v hluboce černé barvě Beluga.

Oficiální ceny vozů a paketů nebyly oznámeny. Lze ale počítat s cenou $ 302,500 za Mulasanne a $ 176,800 za Contitenatal V-8 Coupe.

John Duff je považován za původního Bentley Boy. Byl to on kdo pro Bentley zajistil první vítězství v závodu v roce 1924. Ještě v roce 1923 byl čtvrtý. Pak mu do týmu dali spolujezdce Clementa Jack a kluci porazili všechny vedoucí značky té doby. V roce 1924 Duff závodil ještě pod týmem Duff & Aldington.

Dudley Benjafield jel závod spíše jen tak pro zábava. Chtěl si užít jen to vzrušení z jízdy, rychlosti a potěšení, že může závodit. Nakonec se Benjy stal vítězem ročníku 1927.

Woolf Barnato je dodnes považován za hvězdu a nejlepšího jezdce Bentley. Vyhrál každý závod, do kterého byl nasazen – tedy celkem třikrát v letech 1928, 1929 a 1930. Všechny závody v letech 1927 a 1930 jel pod týmem Bentley Motors Ltd..

Tim Birkin byl bývalý stíhací pilot. Snad i proto, že bral každý závod jako své životní poslání a bezohlednou misi, kde je možná pouze výhra, osvědčil se i jako skvělý automobilový závodník.

Glen Kidston byl další ostrý hoch. V roce 1930 tak vyhrál především díky své tvrdosti, neústupnosti s jisté lásce k riskování.

Guy Smith se stal první Britem, který po mnoha letech v roce 2003 obhájil vítězství Bentley. Dostalo se mu cti, že mohl s Bentley Speed 8 do cíle vjet právě on. Reprezentoval tým se jménem Team Bentley.

2

Zdroj: Bentley Motors

1

Zdroj: Bentley Motors
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!