Speciální šachy v aukci

Publikováno: 20.03.2013 13:59 | Petr Hájek

Na světě není univerzálnějšího a stylovějšího doplňku mužského bytu, nežli pohledná tématická šachová sada. A stejně jako za jiné věci, i do šachovnice se dá investovat v typickém poměru: jen tak trochu, pořádně nebo si zaběhnete na aukci v duchu té dnešní, kde dostanete ryzí světový unikát za světovou cenu.

1

Zdroj: Bornrich

Ačkoliv má šachová hra svůj původ v Asii, není to zde ani zdaleka nejoblíbenější záležitost - žebříček tam vede čínský šach a go, ovšem my dnes nejsme na lovu řečených herních záležitostí, ale zajímá nás právě šachovnice a to ideálně VIP.

Dne 26. března se v Londýně chystá šachová akce World Chess Candidates Tournament a když už tam budete mít jednou cestu, klidně se tu zastavte i na Style & Spirit Auction pořádané ve známém aukčním domě, u Christie’s.

2013-03-20-1

Zdroj: Bornrich

První z unikátů, jenž zde budou k vidění, jsou tyto šachy nazvané "Man Ray". Jejich design se datuje někam do roku 1920, kdy se tento leader dadaismu a surrealismu rozhodl, že zkusí vdechnout rysy podobného umění i běžné šachové sadě. Jeho dílko vidíte na snímku a jestliže vám padne do oka, radši si nachystejte 10-15 tisíc GBP.

Jednoznačně největším klenotem zde ovšem bude jiná souprava špičkově zhotovená ze slonoviny, jenž je téměř dvě století stará a pochází z Behrampore (poblíž Kalkaty). Šachy tedy vznikly a byly používány v době, kdy ještě anglické impérium sahalo po celém světě. Tento kousek by se měl vydražit za 15-20 tisíc GBP.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!