Spektakulární maraton jménem Trancefusion Time to say Goodbye

Publikováno: 15.04.2015 20:56 | Dagmar Klimovičová, Petr Machota

Dejte do jedné věty slova euforie a únava a vynásobte tisícem. Každý, kdo někdy běžel maraton si tak nějak zhruba umí představit, co se o velikonočním víkendu dělo v rámci pražské Transfusion. Poslední díl z této oblíbené série byl pojat opravdu velkolepě a nabídl třídenní maraton s nejnabitějším line-up ve své historii. Jakoby pořadatelé chtěli na rozloučenou nabídnout průřez toho nej, co současná trance scéna nabízí a dopřát fanouškům na rozloučenou nezapomenutelnou party. Jak řekl šéf pořadatelské agentury BTL, Zdeněk Masopust: „Trance spojuje lidi a my jsme hrdí na to, že jsme se občas mohli stát součástí i vašich životů.“

Hlavní sobotní akci předcházel předkrm v podobě páteční party v holešovickém klubu Mecca. Kdo čekal komorní akci v poklidném tempu, ten se spletl. Kdo se chtěl šetřit na sobotu, ten tam neměl vůbec chodit. Mecca totiž od 22. hodiny do šesti ráno zvedala všem návštěvníkům tepovou frekvenci a hladinu serotoninu. Bez ohledu na to, že jen o pár kilometrů dál finišovaly práce na přípravě hlavní stage v Průmyslovém paláci. O start víkendového maratonu se postarala jména jako jsou Kyau & Albert, Stoneface & Terminal, Talla 2XLC, Ruben de Ronde, ReOrder, Driftmoon nebo Thomas Coastline. Druhou stage dostali na starost DJs z České republiky, resp. zástupci "Czech Trance Family".

IMG_2513

Zdroj: Petr Machota

Čistá energie

Dějištěm "hlavního chodu" se staly prostory Průmyslového paláce a menu bylo opravdu pestré. Tři stages s neuvěřitelným počtem 36 vystupujících. Kdo měl zájem ochutnat aktuální sound od naprosté špičky aktuální trance music, volil po většinu večera hlavní stage. Tam vystoupilo několik unikátních back to back dvojic. Záda si tam "kryly" dvojice jako RAM b2b Sied van Riel, "řezníci" Bryan Kearney b2b Sneijder, nebo v české premiéře vystoupivší projekt Pure NRG (Giuseppe Ottaviani a Solarstone). Ten představuje splněný sen všech příznivců euforicky laděné trance music. Živá vystoupení si na hlavní stage odbyly i Eller van Buuren a zpěvačka Susana.

IMG_1386

Zdroj: Petr Machota

Druhá stage pak nabízela fanouškům povětšinou starší pecky v podání DJs z dob zlatého věku trance. Vystupujícími tam byly hvězdy jako Kai Tracid, rezident legendární Trance Energy Johan Gielen a baviči Taucher a Woody van Eyden. Jako jedinou zástupkyní něžného pohlaví zde byla Marusha, která se (jak je jejím zvykem) nenechala zahanbit a výrazně rychlejším tempem a svým bezprostředním vystupováním strhla celou Classic Stage.

Hranice? Neexistují!

I když poslední stage byla mírně upozaděná ve foyeru paláce, lidí, kteří si k ní cestu našli bylo také dost. Důvod byl jasný - samotný název CZ/SK stage dával tušit, jaká jména se zde představí. Překvapením pro mnohé bylo vystoupení Luboše Nováka, který je pro mnoho fanoušků onou osobou, která jim z rádiových vln ukázala „co je to vlastně Trance“. Svoje umění zde představily dámy z obou zemí - za Slovensko Nifra a Lady Jane za Českou kotlinu. Nikoli do počtu tu pak byla celá řádka DJs z obou států, kteří dokazovali, že hudba nezná hranice.

IMG_1830

Zdroj: Petr Machota

Pokud na nejmenší stage padla hranice česko-slovenská, o celé akci platí, že zde padaly hranice celého světa. Průmyslový palác se opět stal místem, kde se potkávali fanoušci doslova z každého jeho kouta a leckdy docházelo ke sblížení národností, které na globální politické scéně stojí proti sobě. Opět se tak ukázalo, že hudba dokáže spojovat lidi jako nic na světě. Úsměvy a vřelá atmosféra byly prostě všudypřítomné.

IMG_1838

Zdroj: Petr Machota

Kolem sedmé ráno jsem zavelela k ústupu. Fyzické vyčerpání mi bohužel nedovolilo ochutnat dezert v podobě after party, který se podával opět v klubu Mecca. Pomalu a jako slušný člověk (tedy za světla), jsem se naprosto vyčerpaná, ale šťastná, odporoučela k domovu. Nicméně jsem si téměř jistá, že i závěrečné hodiny proběhly ve stejně kvalitně jako předchozí dvě party. Maximálně s o něco větší příměsí nostalgie a hořkosti, že „dnes tedy naposled“....

IMG_2325

Zdroj: Petr Machota

We will miss U...

To, že koncept Transcefusion definitivně končí nebylo možné přehlédnout. Na všech projekcích se v průběhu noci střídavě rozsvěcovaly vzkazy typu: „Máme vás rádi“ a „Budete nám chybět“.

O tom, že Trancefusion bude svým fanouškům chybět, o tom není pochyb. Podle anket, které proběhly v rámci hlavního večera všichni doufají, že agentura BTL nad trance muzikou definitivně nezlomila hůl a že krom už ohlášené oslavy 400. pokračování rádio show Future sound of Egypt dvojice Aly & Fila, brzy představí něco nového. A dost možná to bude dřív než většina z nás předpokládá. Podle předběžných informací už letošní podzim ožije v rytmu téhle podmanivé hudby z dílny BTL. Nezbývá než se těšit - akce téhle pořadatelské agentury totiž mají punc výjimečnosti způsobený tím, že za nimi stojí opravdoví srdcaři.

IMG_2410

Zdroj: Petr Machota

IMG_1463

Zdroj: Petr Machota
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!