101 tipů pro grilování, díl 1.

Publikováno: 11.05.2010 12:11 | Petr Hájek

Ke grilování člověk nemusí mít 2 vysoké školy a IQ nad 140, nicméně rozhodně to není činnost, do které by se jeden měl vrhnout bez jakéhokoliv plánování a znalostí.

 

 

1. Organizujte a přidělte priority

Ještě před tím, nežli vlastně začnete něco dělat, je vhodné sepsat si, co vlastně, v jakých množstvích, pro koho, kdy atd. atd. Grilování je činnost často vyžadující desítky ingrediencí, takže je dobré vědět, co je třeba nakoupit, kdo z hostů co nejí, nesmíte opominout ani zásobu koření, správných nástrojů, paliva atd.

 

2. Méně je zpočátku více

Pokud jde o grilování, tak mějte na paměti, že méně je zpočátku více - když jídlo potřete špetkou olivového oleje a pouze posolíte a opepříte, bude to pro začátek opravdu stačit. Mixovat hned napoprvé komplikované marinády a pasty může zbytečně přehlušit samotnou chuť masa.

 

3.    Nešetřete s omáčkami

Po úspěšném grilování  je na čase k jídlu přidat nějakou omáčku, kečup, sos, salsu nebo jak tomu doma říkáte, zkrátka, zeleninovou nebo ovocnou směs koření, plodů a rostlin k doladění chuti. I zde přirozeně přihlédněte k tomu, kdo si na co potrpí - třeba chilli nezvládne každý.

 

4.    Používejte umělé lahve

Na svoje omáčky doporučujeme používat právě umělé lahve a to z několika důvodů. Předně, lze s nimi skvěle dávkovat stisknutím. A za druhé, nerozbijí se při klepnutí či pádu na kovový grill.

 

5.    Grilujte až těsně před servírováním

V grilování není žádná tajná záhada, zkrátka dělejte to, co je ověřené a funguje: Předvařená jídla dokončete narychlo a věci určené ke kompletnímu grilování pro změnu připravujte až těsně před servírováním, jelikož teplé maso je přirozeně nejlepší.

Hodnocení článku:Komentáře

5 filmů němé éry, které byste měli vidět 5 filmů němé éry, které byste měli vidět Když se dnes dívám na soudobou filmovou tvorbu, neubráním se pocitu, že všechny ty dokonalé filmařské triky a rádoby filosofické... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!