11. autorská přehlídka Josefa Klíra

111
03.10.2010 22:30 | Tereza Pípová

Autorská přehlídka je vždy příležitost ukázat umění, krejčovskou zručnost a snovou fantazii, která se v návrháři skrývá. Neváže se nároky na nositelnost. Autorská přehlídka není o prezentaci ušitých zakázkových modelů. Není to žádná „přehlídka“ OP Prostějov podzim/zima, kde sice vidíme fajn obleky do práce, ale to i v každé prodejně.

Je to čistá show originality.

A přesně taková show se konala během večera Wella Trend Vision Award 2010. Josef jí věnoval své mamince, která ten večer oslavovala své životní jubileum.

Přehlídka byla rozdělená do pěti vzájemně propojených barevných bloků. Módní show odstartovala bílá kolekce a speciálně pro tento večer složená hudba od Music Studia Tománek.

Společným znakem většiny dámských modelů byly korzety, které se už staly Josefovým poznávacím znakem. Všechny korzety jsou překrásně zpracované, nařasení látky, detaily, nápadné švy a dokonale tvarované košíčky zdůrazňují ženské křivky tak, jak to dokážou snad jen Josefovy modely. Sukně jsou řešeny různě. Prostým pruhem látky, buď nařaseným nebo jednoduše „omotaným“ kolem modelky, širokými volány či dlouhou sukní z tenkého průhledného materiálu s jasně viditelnými švy jednotlivých dílů. Tato sukně připomíná jedinou spodničku šatů, ve kterých jich jsou desítky a dohromady tvoří obrovskou nákladnou sukni svatebních šatů. Pod sukní prosvítají modelčiny nohy v bílých punčocháčích, rozhodně to ale nepůsobí nijak vulgárním dojmem, naopak je to jemný a něžný model. Rozhodně velmi zajímavý.

Ale modelky nepřeváděly jen typické korzety a róby, i když ty jsou Josefovými mistrovskými díly. Velmi krásný a bez problémů běžně nositelný je hnědozlatý kabátek s kožešinovým lemem, zajímavým detailem byly rukávy nařasené kolem zápěstí. Na řadu přišly i pánské modely, snad jako připomenutí toho, že do Ateliéru se nemusí bát přijít pánští zákazníci, neboť zakázková tvorba se nezaměřuje pouze na ženy!

Vrcholem přehlídky byla „černá vdova“. Démon se začerněnou kůží a rokokově vysokým účesem, v korzetu a nabírané sukni. Tyto šaty byly ukázkou veškeré podstaty Josefova umění, dokonalým synonymem jeho jména.

Jak to na přehlídkách Josefa Klíra bývá, modely doplňovala nová kolekce kabelek a tašek. Pokud zatoužíte po kabelce nebo pásku značky JKJ (Josef Klír Jeans), neváhejte navštívit jeho Ateliér na Vinohradské 53 v Praze, nebo eshop na www.josefklirshop.cz.

Nákladnost modelů ctily i náročné účesy a líčení modelek. K Josefovým šatům rozhodně nepatří strohé stažené uzly a bíle napudrované obličeje. Cit pro detail je vůbec pro Josefa typický. Ať už jde o výšivky, stuhy, skleněné aplikace nebo komponenty Swarovski. Novinkou Ateliéru jsou kovové knoflíky a patentky s vylaserovaným logem JKJ a Josef Klír.

Jak už jsme připomněli na začátku,autorská přehlídka nemusí a snad ani nemá být nositelná, je to přehlídka umění, krejčovské zručnosti a fantazie. Má-li někdo pocit, že Josef Klír je návrhář, co tvoří jen obrovské róby a velké kufry na klobouk, ale těžko vytvoří cokoli nositelného, ať se přesvědčí v jeho Ateliéru. Jde totiž především o zakázkové krejčovství se zárukou originality a uměleckého rukopisu JK, přijít si můžete pro džíny, sako, paletko i kabát, stejně jako pro koktejlky a svatební šaty.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!