3 nejpodivnější věci, které může sběratel vlastnit

Publikováno: 23.09.2011 13:45 | Petr Hájek

Když si nějakou průměrnou věc pořídí průměrný člověk, po jeho odchodu ze světa obvykle ztrácí význam jak on, tak i věc. To ale není případ slavných lidí...

1. Vlasy Justina Biebera

S vlasy se po ostříhání v salonu obvykle neděje nic speciálního - tedy samozřejmě pouze tehdy, pokud to nejsou speciální vlasy. Teenagerská hvězda Justin Bieber se po jedné návštěvě salonu rozhodl svoje vlasy věnovat Ellen Degeneres, která je na eBay prodala za 40 668 USD. Tím ale věc nekončí - vítěz (zde, hádáme, spíše vítězka) se může těšit na den s Justinem. Důvod i motiv celé akce je příjemně kvalitní: veškeré peníze jdou na organizaci Gentle Barn Foundation střežící práva zvířat. 

2011-09-23-1

2. Nejstarší Levisky

Když člověk obnosí džíny, nebo je někde roztrhne, obvykle je prostě vyhodí, nechá na hadry, popřípadě něco podobného. I takovýto zdánlivý kus hadru ale může mít pro řadu lidí nečekaně vysokou cenu. Sběratelskou i finanční. Model na snímku je 100 % organický, stojí 150 000 USD a byl ušit v roce 1879.

 

2011-09-23-1

3. Toaletní papír Beatles

A další nečekaný kousek - toaletní papír zanechaný Beatles při nahrávání Abbey Road je na prodej taktéž a váže se k němu i jedna kapku úsměvná historka. Jde o to, že Beatles tento papír odmítli používat, jelikož je tvrdý, hladký a má na každém kousku natištěné logo firmy EMI. Neobvyklý kousek po každé stránce. Tehdy o něj nikdo nestál a dnes? Cena je více než zajímavá - 1 545 USD za jeden čtvereček!

 

2011-09-23-1

 

Hodnocení článku:Komentáře

Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Mnoho lidí může jistě říci, že ve volbě dovolené nejsou konzervativní, ale v otázce s kým budou cestu realizovat, sázejí... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!