4 nejstylovější americké restaurace staré více jak 100 let

Publikováno: 15.06.2010 15:29 | Petr Hájek

Řada osob razí názor, že skutečná stylovost přichází až s léty. Jak se sami můžete přesvědčit, minimálně u restaurací to platí na 100 %.

Delmonico's, New York

Jedna z nejstarších, nejstylovějších a nejluxusnějších restaurací své doby byl a je podnik Delmonico's. Ten založil švýcarský námořní kapitán Giovanni Delmonico v roce 1837 ve Wall Street. Chodil sem jíst Charles Dickens, Samuel Morse odsud poslal svůj první telegram a za zmínku jistě stojí i místní perfektní výběr francouzských vín.

 

 

Durgin-Park Café, Boston

Tato restaurace byla otevřena v roce 1827 ve Faneuill Hall Marke a dodnes si zachovala svůj typický ráz - dlouhé společné stoly, čtvercové podlahy a pravé novoanglické jídlo, stejně jako slušný výběr anglických piv. Jistě není třeba zdůrazňovat, který národ sem zavítá nejradši...

 

 

Antoine's, New Orleans

V roce 1840 dala vzniknout této restauraci v Marseilles narozená Antoine Alciatore a to na Rue St. Louis. Restaurace přežila občanskou válku, prohibici i hurikán Katrina a jeden místní redaktor píšící o jídle kdysi řekl, že New Orleans bez Antoine's by byl jako Gíza bez pyramidy.

 

 

Griswold Inn, Essex

Jedna z nejstarších USA restaurací vůbec se v Connecticutu objevila již v roce 1776 a jedli v ní takoví velikáni jako Mark Twain, Einstein či Kate Hepburn. Prostředí plné nostalgie je zde takřka dokonalé zejména díky výzdobě - četným starým námořním mapám, vrzající dřevěné podlaze atd.

 

 

Hodnocení článku:Komentáře

Finalisté byli představeni v Praze Finalisté byli představeni v Praze Setkání finalistů soutěže Muž roku ČR a SR proběhlo v KU Baru při tiskové konferenci, kde 12 finalistů se ukázalo médiím, pozvaným... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!