4 peněžní “výdrby” kterým je překvapivě snadné se vyhnout

Publikováno: 04.05.2012 14:37 | Petr Hájek

Svět je plný lidí, kteří se snaží využít neznalosti a dobrých úmyslů jiných. Dejte si tedy raději o to větší pozor na věci, jenž jsou jaksi podezřele výhodné... 

1. Holící čepelky

Jednoúčelové či vyměnitelné vícebřité holicí čepelky jsou pro jistý typ mužů tím vysněným každodenním rájem a extází - o holení nasucho či břitvou ani nechtějí slyšet. Nic proti, jen si ale dejte pozor, jak často je měníte. Doporučení o výměně vám (jak jinak) dodal prodejce čepelek, takže ignorujte jeho rady a argumenty a prostě je používejte tak dlouho, dokud stále holí s přijatelným výsledkem.

 

2012-05-04-1

 

2. Benzín

Šetření drahého jízdného může mít mnoho podob. Tou nejjednodušší je zřejmě prostá redukce měsíčně odjeté kilometráže ve prospěch jiných typů přepravy: pěšky, busem, metrem, vlakem, s kolegou ve 4 v jednom autě, no zkrátka, je to na vaší fantazii. Kdo to chce dotáhnout na ještě dokonalejší úroveň, ten by měl mít gumy optimálně nafouknuté, mít zavřená okna (trpí aerodynamika), vypnutou klimatizaci, rádio a hlavně - snažit se jezdit za velkými auty rozrážejícími vítr.

 

2012-05-04-1

 

3. Rozšířená záruka

Ta je uživateli typicky nabídnuta tehdy, pokud kupuje nějaký spotřebič nebo něco k PC. Zní přece tak lákavě, připlatit si pár tisíc a mít záruku prodlouženou o další rok... Proč se tedy delším zárukám vlastně chtít vyhnout? Jelikož průměrná částka za opravu bude většinou nižší, nežli prodloužení záruky!

 

2012-05-04-1

 

4. Studijní materiály

Některé speciální knihy či studijní materiály člověk potřebuje, ať chce nebo ne, ovšem je zase řada jiných, kdy si nemusíte kupovat knihy za tisíce, ale postačí internet a pár chytře položených dotazů. Jak se říká v Německu: “Nekupuj si krávu, když máš chuť na sklenici mléka!”. Dobrým příkladem jsou učebnice programovacích jazyků. Prakticky každý programovací jazyk má nespočet cvičebních testů, textů a studijních materiálů online. Vnucuje se také úvaha, proč investovat do něčeho, co má 800 stran a vy potřebujete jen na týden pár desítek?

2012-05-04-1

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!