4 věci, které zaručeně nevíte o sexu

Publikováno: 06.09.2011 13:51 | Petr Hájek Opravdu při něm hubnete? Vydržíte vskutku průměrnou dobu? A co vliv alkoholu na delší výdrž? A nezpůsobí vám vasektomie nedostatek testosteronu? 

Sex a spálená energie

Dlouhou dobu se mělo za to, že sex spálí mezi 300 a 320 kaloriemi. To je však trochu přehnané. Seriozní zdroje dnes tvrdí, že 60 kg vážící žena spálí za půl hodiny žhavého sexu pouze 40,5 kalorií. To je méně, než kolik spotřebuje při hraní v casinu nebo při xeroxování. Mužské semeno obsahuje mimochodem kalorií cca 5 na jednu dávku.

 

2011-09-06-1
 

Průměrná výdrž

Prakticky každý, koho znáte, si jistě už někdy stěžoval, že druhá strana vydrží příliš dlouho nebo naopak příliš krátce. Zjistit za takovéto konstelace, kde leží hranice normálna je tedy kapku matoucí. Samotný akt trvá v průměru jen vzácně déle jak 12 minut. To se dá ovšem protáhnout předehrou a samotnou rychlostí pohybů během aktu.

 

2011-09-06-2

 

Vliv alkoholu na délku sexu

Zde je názor vědců také relativně shodný - maximálně 1-2 drinky tvrdého alkoholu, jestliže si chcete uchovat optimální výkon. Pokud to přeženete, vystavujete se hned dvojímu riziku - jednak příliš mnoho alkoholu způsobuje deprese a za druhé, oddaluje orgastický efekt. Jinými slovy, vydržíte sice trochu déle, ale nestojí to za to.

 


2011-09-06-2

 

Ovlivní vasektomie hladinu testosteronu?

Pokud jde o antikoncepční metodu známou jako vasektomie, tak pravda je taková, že nijak mužskou hladinu testosteronu neovlivňuje. Množství vašeho semene tedy zůstane na stejné úrovni jako vždy. Jako velmi zajímavou informaci pak vidíme v této souvislosti i zjištění organizace UCLA, která dospěla k objevu, že muži s vasektomií žijí déle.

 

2011-09-06-2

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!