6 důvodů, proč ukončit přátelství

Publikováno: 08.06.2010 16:28 | Petr Hájek

My, muži si potrpíme na jiný druh vztahů, než jakým dávají mezi sebou přednost ženy. Opravdové mužské přátelství je sice trvalé a vydrží celý život, může se ale samozřejmě stát, že se jednou ocitnete i na jeho konci...

 

 

 

1. Nepomůže, když potřebujete

Známé přísloví říká: „Služba je chlapská měna" a je samozřejmě pravdivé. Vzájemné služby jsou pro muže popisem toho, jak moc jim na sobě záleží. Pokud ale známý nemá pravidelně čas, kdykoliv něco potřebujete, něco to není v pořádku.

 

2. Zavolá výhradně, když něco chce

Pokud se některý známý ozývá jen tehdy, jestliže něco právě potřebuje, taky si zřejmě nálepku „nejlepší přítel" nezaslouží. Než dělat někomu pravidelně neplaceného poradce, to se radši sami na něco vymluvte.

 

3. Málokdy si vyrazíte

Na rozdíl od žen sdílejících emociální blízkost, muži preferují svazky na základě společných aktivit. Za situace, že se z kdysi společných víkendů na golfu stane sólová jízda, vše opět zvažte.

 

4. Změní se v něco, co se vám nelíbí

Vtipkující student na univerzitě je samozřejmě někdo kapku jiný než dnešní otec se 2 dětmi a hypotékou na krku. Jakmile se v přátelství už jen vzpomíná na staré časy a nedělá se nic nového, možná je opět čas postoupit dál.

 

5. Lže v malých věcech

Pro muže je naprostá důvěra ve slovo přítele velmi důležitá, takže jakmile začne některý povolovat ve své pravdomluvnosti, je zřejmé, že se mu brzy začnou vyhýbat i všichni přátelé.

 

6. Mluví hlavně o tom, o kolik více vyděláváte

Za předpokladu, že je váš známý posedlý tímto tématem a nemyslí to v žertu, rozhodně si vaše přátelství zasluhuje blíže přezkoumat a vyvodit z toho všeho nějaké závěry.

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!