BASSNECTAR (USA) poprvé v ČR - nenechte si ujít!

BASSNECTAR (USA), foto: oficiální zdroj
BASSNECTAR (USA), foto: oficiální zdroj
19.08.2012 23:42 | Michaela Lejsková

 

Událost, kterou si rozhodně nenechejte ujít! 6. září v pražském klubu ROXY

BASSNECTAR PRÁVĚ VYJÍŽDÍ NA "EUROPEAN VACATION" TURNÉ; VĚRNÉ FANOUŠKY OBDAROVAL NOVÝM MIXTAPEM ZDARMA A OFICIÁLNÍM VIDEEM Z TURNÉ!

BASSNECTAR (USA), foto: oficiální zdroj

Zdroj: BASSNECTAR (USA), foto: oficiální zdroj


V průběhu příprav na toto kolosální turné - a k navnazení apetitu hudebních fanoušků skrz kontinent - se Bassnectar rozhodl do světa vypustit eklektický, basový mixtape, kterým nás láká a připravuje na tělo i mysl rozpouštějící zvukové krajiny. MIXMAG tuhle hitovku s názvem "European Vacation Mix" označil za oficiální mix týdne. Ke stažení zde - zdarma!

"Tohle je pár šílenejch mlátiček, který jsem se rozhod dát dohromady na mojí měsíc dlouhou "dovču" v Evropě. Zajedeme na celkem třináct show jak na festivalech, tak v klubech, a tohle je výběr drsný muziky, kterou si doufám užijete, třebas při hrozně rychlý honičce, chůzi na laně mezi mrakodrapama ve větrným městě, nebo při sumo zápasech s někým, kdo je sakra větší, nežli Vy…." --- Bassnectar

 

A jako kdyby tohle všechno nebylo málo, jeho poslední mistrovský kousek, deska VAVA VOOM, se konečně dočkala velkoplošného oficiálního vydání v Evropě - 20. srpna. Dívejte se, protože tohle bude veliký!

BASSNECTAR (USA), foto: oficiální zdroj

Zdroj: BASSNECTAR (USA), foto: oficiální zdroj

 

 

PROHLÍDNĚTE SI ‘VAVA VOOM‘ NA SPOTIFY

 

 

Bassnectar poctivě "brousí" své elektronické řemeslo už přes deset let; už dávno žije hudbou, která právě zažívá raketový vzestup. Všechno je to tvorbou kalifornského DJ, producenta a vynikajícího performera, Lorina Ashtona / Bassnectara. Vedle dvou pro žánr průlomových alb, "Wildstyle" a "Divergent Spectrum" spolupracoval a remixoval skladby pro celou armádu vážených umělců včetně např. KRS One, Dipla, Fever Raye a RJD2. Třeba zrovna jeho remix skladby "Lights" od Ellie Goulding byl v americké iTunes electronic chart po 28 po sobě jdoucích týdnů, jedničkou po 12 týdnů z toho. Bassnectar se chce do hudby doslova ponořit a zdůraznit neuvěřitelné spojitosti mezi hudbou a společností. Jak sám říká, "Bassnectar je odrazem té možnosti něco navracet, pohyb mých buněk skákajících zpátky na svět..."

 

Jeho hudba zasahuje mnoho žánrů, dává dohromady lidi skrze Bassnectarovo umění, a zároveň snahou pomoci světové komunitě skrze společenské změny a úžasné charitativní akce. Bassnectar také "chová" své neustále zvětšující se řady příznivců, kterým by se dalo říkat "Bassheads" podle jednoho z Bassnectarových tracků. Jen v roce 2011 prodal přes 250 000 (!) vstupenek na vlastní shows (včetně 72 zcela vyprodaných klubů, kulturních center, divadel a stadionů), a z každé prodané vstupenky věnoval dolar neziskovým organizacím, včetně ohromující částky 200 000 dolarů, které věnoval hudební organizaci Air Traffic Control. Jeho vystoupení jsou skutečně neuvěřitelně úspěšná; až tak, že je společně s ikonami tohoto hudebního odvětví, Deadmau5em a Tiestem v TOP trojce nejvíce prodaných vstupenek za rok 2011!

BASSNECTAR (USA), foto: oficiální zdroj

Zdroj: BASSNECTAR (USA), foto: oficiální zdroj

 

 

Vstupenky v prodeji od ÚTERÝ, 3.7. od 10:00.

Vstupenky dostupné v sítích Ticketpro a online na Ticketpro.cz

Cena vstupenek (vč. DPH): 395.- Kč

 

 

Oficiální webové stránky interpreta: http://www.bassnectar.net/

Facebook event link: https://www.facebook.com/events/449668878385070/

Oficiální web promotéra: http://www.fource.cz

Homepage ROXY: http://roxy.cz

 

Oficiální videa:

Vava Voom feat. Lupe Fiasco http://youtu.be/I_K5bNLy3FA

Magical world feat. Nelly Furtado http://youtu.be/v90utlNYnBI

Timestretch http://youtu.be/5M-jOZRe0-8

Bass Head http://youtu.be/JRftXCiqfQ8

Immigraniada (Gogol Bordello + Bassnectar) http://youtu.be/E-8TGCZC-gU 

BASSNECTAR (USA), foto: oficiální zdroj

Zdroj: BASSNECTAR (USA), foto: oficiální zdroj
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!