Bibigloo: recyklované plastové iglú

Publikováno: 06.03.2011 11:30 | Petr Hájek

O originálních způsobech bydlení mluvíme poměrně často z jediného důvodu - je to snad jedna z nejdůležitějších cest, jakou člověk může světu sdělit svůj životní postoj a tedy i styl.

Zatímco nám ledovce tají a lovci tuleňů si stěžují na zmenšený výskyt zvěře, dělají si někteří umělci starosti, jaké by to asi bylo, kdyby eskymáčtí Inuitové jednou zkrátka museli opustit svoji rodnou hroudu a hledat bydlení jinde. Jmenovitě si dnes povíme o jednom nápadu designéra Bibi, který se pochlubil skutečně nečekaným kouskem.

 

2011-03-06-1


Nejprve pár slov na úvod - Bibi je pro našince poměrně neznámý francouzský umělec, kterého tato problematika zaujala, takže se v jednom ze svých dílek hodlal problémem inspirovat a nechat jej ve finále vykrystalizovat do zcela nové a nečekané podoby: Bibigloo zároveň upozorňuje na problematiku počasí, ve druhé řadě je unikátním designérským počinem a do třetice má i funkci ryze praktickou.

 

 

2011-03-06-1

 


I sám autor prohlašuje: "Bibigloo je zároveň práce, v níž se kombinují prvky umění, designu, světelných hrátek a moderních plastů." A vskutku - polyetylénové iglú jsme tu ještě opravdu neměli a když přijde na věc - klidně s ním můžete (na rozdíl od originálu) třeba i na poušť.

 

2011-03-06-1

 


Bibigloo má 4 m na délku a 2,8 m na výšku, takže kdo má zájem, může si zkusit, jak by se asi uvnitř bydlelo. Dokonce ani nemusíte za toto dílko vydávat horentní sumy financí - i vám totiž postačí pro začátek několik set plastových kanystrů a trocha šikovnosti...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!