BondGirls

Publikováno: 23.10.2012 19:44 | Dušan Horák ml.

Svůdné oči, přitažlivé tělo a minimálně jedna společná noc. Bondgirls jsou vždy ty nejkrásnější ženy své doby, ale nikoliv prsaté, tuctové modelky. Všechny agentovy krásky byly a jsou většinou ne příliš známé herečky, které vynikají nejen krásou, ale i nadáním hrát. Pro dvě ze seznamu hereček však byla role bondgirl jakýmsi zadostiučiněním. Denise Richards (Jeden svět nestačí, 1999) přinesla slávu scifi Hvězdná pěchota a Halle Berry, která v době premiére Dnes neumírej (2002) již byla držitelkou Oscara za snímek Ples příšer.

Bondgirls se vyznačují neokoukaností, charismatem chytré ženy a především nepopsatelnou jiskrou. Ale stejně jako James Bond procházely vývojem. Pro Jamese Bonda byly tyto dívky většinou nejen výzvou, ale také podstatným článkem ke splnění jeho mise. Ursula Andress (Dr. No, 1962) byla  nejen historicky první bondgirl, která zamotala hlavu všem mužům včetně Seana Conneryho, ale především první herečka, která se na filmovém plátně předvedla v dvoudílném koupacím úboru – bikinách. Byla to nádherná přirozená blondýna s ženskou postavu, žádná vychrtlina.

Bond Girl Ursula Andress

Málo kdo by neznal seriál Doktorka Quinnová. Možná ale nevíte, že paní doktorka svými přednostmi a krásnými oči okouzlila v osmé bondovce Rogera Moora. Vím, že si těžko asi teďka představujete, že byla Bondgril. Ale věřte mi, že v roce 1973 vypadala opravdu dobře!

Bond Girl

Bondovka Zlaté oko nedala agentovi 007 polibek smrti, ale pomohla mu ke skvělé reinkarnaci.  Jen se bondgirl nestala žádná komerční kráska, jak se tomu stalo v pozdějších dílech s Piercem Brosnanem. Bond házel okem na opravdu málo známou polskou herečku Izabellu Scorupco, přirozeně krásnou ženu bez zásahů plastických chirurgů. Kritici ji moc v lásce neměli, ale fanoušci jí naprosto podlehli. Přidala totiž ke své kráse i mozek. Já osobně ji považuji za nejhezčí bondgirl v celé filmové sérii o agentovi 007. Získala si mě svojí přirozeností a lidskostí.

Bond Girl Izabella Scorupco

Aktuální představitel Jamese Bonda Daniel Craig má v posledních dílech štěstí především na brunetky. Dvě krásky Eva Green a Olga Kurylenko pozvedly laťku posledních dvou dílů hodně vysoko.

Bond Girl

Exotická kráska Naomie Harris a franouska Bérénice Marlohe tak stojí před nelehkým úkolem. Budou muset ve svých nových rolích ukázat nejen svoji krásu, ale i talent a zahrát postavu, o které spousta žen sní. Nejen kvůli agentovi 007.

Bond Girl
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!