Celosvětový den šampaňského 28.10.2012

Publikováno: 28.10.2012 11:59 | Jiří Hofbauer

Dříve se tradice svátku šampaňského, nejznámějšího alkoholického perlivého nápoje na světě, dodržovala pouze v oblasti původu francouzské Champagne-Ardenne. Dnes se tato slavnost z rodinných vinných sklepů rozšířila do barů, restaurací a domácností po celém světě.

„Šampaňské je dokonalá forma vína vhodná pro všechny druhy oslav. Šampaňské udělá z každé příležitosti výjimečnou událost. Nejlépe chutná sice dobře vychlazené, ale hlavními složkami plnohodnotného požitku jsou rodina a přátelé,“ říká Sam Heitner, ředitel Champagne.

Richard Geoffroy, sklepmistr Dom Pérignon, vypráví svůj příběh a vysvětluje filozofii nejslavnějšího šampaňského na světě.

Cool Hunting Video: Dom Perignon Richard Geoffroy from Cool Hunting on Vimeo.

Pokud jste nedostali pozvánku na některý z degustačních večerů se šampaňským uděletej si vlastní u vás doma. Každý den je alespoň malý důvod k oslavě. A důvod je šampaňské. Zvažte s kým oslavíte ten dnešní den. Třeba i první sníh...

Hodnocení článku:Komentáře

Káva ze sloního trusu Káva ze sloního trusu Ti největší kávoví fajnšmekři a hledači originálních chutí našli opět jednu nečekanou výzvu, kde si mohou zájemci prověřit... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!