Čím potěšit na Vánoce audiofila?

Publikováno: 07.12.2010 09:18 | Petr Hájek

Přesto, že regály v této roční době doslova přetékají příslušenstvím pro audiofily, není výběr dárku až tak jednoduchý, jelikož audiofilové bývají lidé nesmírně vybíraví a z podstaty své záliby nároční.

 

1. Sluchátka Sleek Audio SA7

Tato sluchátka od Sleek Audio jsou vyrobena z hliníku a uhlíkového vlákna (obojí armádních specifikací), takže jim nevadí snad ani přejetí tankem (výrobce udává, že přežijí klidně i přetížení 14 000 G - minimálně pád by tedy měla přežít jako nic). Díky technologii ESC (Environmental Sound Control zde bylo zredukováno množství okolního hluku rekordním způsobem). Cena dosahuje 400 USD.

 

2010-12-07-1

 

2. Skleněné repro FLOE

Druhým zajímavým tipem jsou skleněné reproduktory Glass Speakers FLOE od firmy Greensound Technology. Výrobce tvrdí, že díky speciální technologii Greensound Technology a sklu bylo ve finále dosaženo neuvěřitelně kvalitní a unikátní harmonie vysokých tónů. Elegantní design je u dárku také samozřejmostí, jak vidno. Série reproduktorů FLOE stojí i se subwooferem celých 8 000 USD.

 

2010-12-07-1

 

3. Křeslo BodySound

I firma BodySound si nachystala na letošní sezónu skutečnou lahůdku: křeslo Renaissance Seating, které obsahuj kompletní 3D zvukový systém. Kromě dvojice stereo reproduktorů v opěradlech se zde nachází také pět dalších 3D-repro okolo hlavy, čímž dávají vzniknout dokonalému 3D dojmu. Cena je tentokrát již astronomická: 36 000 USD.

 

2010-12-07-1

 

4. DaVinci Audio Labs

Jestliže váš audiofil patří ke skupince osob, které jsou přesvědčeny, že nejlepší poslech mají jedině a výhradně u klasického otáčejícího se přehrávače gramofonových desek, pak jej jistě nadchnete modelem UniSon MK II od švýcarské DaVinci Labs. Model je vybaven ultra-přesnou mechanikou, tichými ložisky i masivní deskou pro nulové vibrace. Poslechový ráj ovšem není zadarmo: zde 27 800 USD.

 

2010-12-07-1

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!