Čím potěšit na Vánoce milovníka ekologie a přírody?

Publikováno: 03.12.2010 06:35 | Petr Hájek Vánoce se nám blíží a s nimi i obvyklý shon související se sháněním dárků. Abyste však dárek mohli začít zdárně shánět, je nejprve potřeba důkladně promyslet, co že to vlastně oné osobě chcete dát. Dnes si proto v rámci drobné inspirace povíme, čím potěšit ty, kteří holdují přírodě a ekologii ve všech formách.

 

1. Bambusový externí disk

Bez moderní techniky se dnes neobejde ani ten největší milovník přírody, takže když už jim člověk kupuje nějaké to příslušenství k PC, proč také zároveň nezajistit, aby lahodilo jejich oku? Tato jednotka firmy SimpleTech je externím USB 2.0 diskem, který za necelých 100 USD nabídne nejenom 500 GB místa, ale také provedení z recyklovaného hliníku a bambusu.

 

2010-12-03-1

 

2. Dřevěný USB flashdisk

V kategorii populárních „datových klíčenek" aneb externích USB flashdisků je doslova přecpáno, takže není problém při troše snahy najít ani modely zdobené pravým dřevem (a potažmo i rytinami v něm). Jestliže máte v plánu investovat více, klidně můžete přidat třeba i polodrahokamy.

 

2010-12-03-1

 

3. Originální sedátka

Ti skutečně největší milovníci přírody bydlí zásadně poblíž lesa a nikdy, ale opravdu nikdy nekupují plastový nábytek. Za situace, že máte někoho podobného v rodině, takřka jistě jej neurazíte originálním dřevěným nábytkem. Jak vidno, dřevo nemusí být vždy jen a nutně synonymem neotesané rustikálnosti...

 

2010-12-03-1

 

4. Dřevěné brýle

Pod dřevěnými brýlemi samozřejmě nemáme na mysli dřevěná skla, ale čistě jen a pouze obroučky. Podobné věci jsou bez výjimky ruční práce a na rozdíl od jiného nepraktického dárku, na který by se doma prášilo někde v koutě, podobné brýle bude mít obdarovaný na očích pořád (a to prosíme doslova)!

 

2010-12-03-1

 


 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!