Čím potěšit na Vánoce milovníka whisky?

Publikováno: 10.12.2010 08:44 | Petr Hájek Jen těžko bychom našli věc, kterou by měli příznivci whisky pod stromečkem raději, nežli právě typicky hranatou krabici s netypicky kulatým obsahem... 

1. WhistlePig

Destilérna WhistlePig leží v americkém Vermontu a jde o whisky ze 100 % žita starou minimálně 10 let. Láhev o obsahu 750 ml přijde na 69,99 USD. Že jde o kvalitní kousek se návštěvníci Ameriky mohou přesvědčit třeba v New Yorku při návštěvách některých VIP restaurací, kde je WhistlePig servírována.

 

2010-12-10-1

 

2. Bowmore Islay Single Malt

Jestliže patří mezi milovníky skotské whisky některá oblast k opravdu oblíbeným, pak to dozajista bude právě Islay, kde se nalézá řada tradičních destiléren. Jen jediná však mezi nimi hraje prim - ano, je to právě značka Bowmore, jež zde byla první. Její desetiletá whisky stojí kolem 100 USD za láhev.

 

2010-12-10-1

 

3. Flaming Heart

Modernější značka Compass Box slaví své desetileté výročí na trhu, a tak se při této příležitosti rozhodla uvést výroční edici pojmenovanou Flaming Heart. Chuťově je whisky prý velmi neobvyklá, takže kdo si dělá zálusk na některou ze 4 000 lahví, měl by si pospíšit - cena neznámá.

 

2010-12-10-1

 

4. Glenfiddich Snow Phoenix Single Malt

Pokud máte rádi alkohol s příběhem, pak pro vás máme ideálního kandidáta: Snow Phoenix Single Malt je whisky, která zrála jako jedna z mála zasypaná sněhem, jelikož se v některých skladech firmy propadly střechy. Pak někoho z Glennfiddich napadlo, že jde o dobrý způsob, jak jejich whisky zunikátnit, a tak se i stalo. Jedna 750 ml láhev přijde na 89,99 USD.

 

2010-12-10-1

 

Hodnocení článku:Komentáře

Několik rad k tomu, jak přežít vánoční svátky Několik rad k tomu, jak přežít vánoční svátky Když odrostete dětským střevícům a už pomalu přestáváte věřit v to, že hlas vánočního zvonečku přivolává Ježíška a naopak... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!