Čím potěšit na Vánoce přátele a rodinu (dokončení)

Publikováno: 19.12.2010 12:41 | Petr Hájek

Co se týče plánování dárků, tak přátel a rodinných členů má každý z nás jednoznačně nejvíc, je proto jistě na míst věnovat jim o to větší pozornost.

5. Čokoládová sada Michel Cluizel

I když o sobě hodně lidí tvrdí, že nejsou na sladké, jen velmi těžko bychom nalezli někoho, kdo by vysloveně nenáviděl čokoládu. Jestliže máte podobného ctitele poblíž i vy, nic vám tím pádem nebrání potěšit jej skutečně VIP čokoládovou sadou, jakou je třeba ta od známého francouzského čokoládového podniku Michel Cluizel. Tato čokoláda je ručně dělaná s přesností švýcarských hodinek, obsahuje 400 kusů a stojí nemalých 895 USD za balení.

 

2010-12-19-1

 

6. David Linley Tantalus

Tentokrát není řeč o obsahu skříňky, ale o skříňce samotné - jde o uzamykatelnou schránku jménem Tantalus pocházející z rukou Davida Linleyho a tvořenou ebenem a tmavým vlašským ořechem. Schránka je plátovaná niklem a stříbrnou plaketou, na kterou lze vyrýt cokoliv dle přání darujícího. Součástí skříňky jsou obě nádobky, ovšem prázdné podotýkáme. Cena 3 715 USD.

 

2010-12-19-1

 

7. Perrier-Jouët Special Edition Dandy Bag

Perrier-Jouët je francouzský výrobce šampaňského vína a v rámci příprav tohoto dárku spojil své síly se známými umělci. Celá sada obsahuje to, co vidíte na snímku a zajímavá je především svojí sběratelskou hodnotou: vzniklo přesně 40 kousků, z nichž 5 zůstane v Itálii a zbytek je pro celý svět. Cena ovšem není nijak nízká - 4 500 EUR.

 

2010-12-19-1

 

8. Cartier Poker Set

Za předpokladu, že máte v rodině pro změnu hráče pokeru, určitě mu přijde vhod do sbírky tato pokerová sada od firmy Cartier. Obsahuje jak žetony, tak i karty a především: pohlednou uzavíratelnou krabičku s pozlacenými kovovými součástkami. Firma Cartier zjevně předpokládá, že majitel krabičky bude jen a pouze vítězit, jelikož ji ohodnotila na sumu 10 000 USD.

 

2010-12-19-1

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!