Etiketa moderního muže, díl 1.

Publikováno: 14.06.2010 14:28 | Petr Hájek

Časy, kdy musel být muž ve společnosti doslova encyklopedií dobového bontonu, jsou naštěstí již dávno pryč, to ale samozřejmě neznamená, že by člověk měl jednat nevychovaně. A jelikož jsou podobné zásady i dnes často velmi nečekané a leckdy i matoucí, je tu náš malý seriál, který vám s nimi pomůže.

 

 

1. Pozor na boxerky

Nejsou to jen dámy, které si musí hlídat, co je a co není kdy z těla vidět, podobný problém musí řešit i muži. Jde o to, že při nošení trenýrek, boxerek a jim podobných kusů šatstva člověku často čouhá něco, co by mělo zůstat ukryto - spodní prádlo či nedejbože ještě něco jiného. Určitě tedy neuškodí vzít do úvahy pozici svoji i druhé strany. Mužům to obvykle nijak nevadí, ovšem nějaká dáma by se mohla cítit pohoršena.

 

2. Neklejte nahlas

I když spolu s psychology uznáváme, že je menší nadávka často na místě, anebo nějaká speciální situace vyžaduje podobné menší „ulevení si", obáváme se, že se bude muset muž dbalý bontónu hlídat i v tomto případě. Takže neklít nahlas a pokud to už opravdu nemůžete vydržet, tak vše převeďte v nějakou sarkastickou poznámku.

 

3. Nohy křížit přirozeně

Není nic špatného na tom, dávat si na veřejnosti nohu přes nohu nebo nohy křížem, o to více, pokud máte oblečeny šaty z jemné látky, nicméně, mělo by být z celé figury posedu jasné, že jste stále ještě anatomicky muž.

 

4. Pozor na barvu bot

Tentokrát nemáme ani tak na mysli jejich konkrétní barvy, jako spíše ten fakt, že byste si u nich měli dát pozor na jejich (více)barevnost. Pokud byly totiž vaše boty původně nějak konkrétně barevné a dnes jsou jinak (či mají dokonce díky odřeninám odstínů více), je čas na jejich výměnu.

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!