Etiketa moderního muže, díl 2.

Publikováno: 24.06.2010 12:41 | Petr Hájek

Časy, kdy musel být muž ve společnosti doslova encyklopedií dobového bontonu, jsou naštěstí již dávno pryč, to ale samozřejmě neznamená, že by člověk měl jednat nevychovaně. A jelikož jsou podobné zásady i dnes často velmi nečekané a leckdy i matoucí, je tu náš malý seriál, který vám s nimi pomůže.

 

 

 

5. K novým botám i opasek

Jestli něco na lidech nevypadá ve společnosti příliš hezky tak nějaká příliš obnošená kožená část ošacení. Platí ale i to, že pokud si kupujete nové kožené boty, rozhodně byste k nim měli přidat i odpovídajícím způsobem zánovní pásek (a naopak).

 

 

6. Chlupy držte na uzdě

Muži mají tendence k trčení chlupů na mnoho místech, takže jen namátkou - uši, nos a prsty na nohou v sandálech jsou základ. O jiných místech a otvorech přirozeně ani nemluvě.

 

 

7. Nezapomeňte na spropitné

K počítání spropitných nepotřebujete kalkulátor, bohatě postačí vlastní dobrý odhad. Obecně lze nechávat o něco málo více za každou službu, ovšem v našich končinách peníze navíc dostávají takřka výhradně číšníci a servírky. Při spokojenosti lze dát zhruba kolem 15 % navíc, při nespokojenosti vás k tomu samozřejmě nic a nikdo nezavazuje.

 

 

8. Naučte se vázat kravatu více způsoby

I když je tento v podstatě zbytečný kus šatstva pouze záležitostí bontónu, stále neuškodí vědět, jak se s ním zachází. Způsobů vázání je hned několik, takže se aspoň 2 naučte také. Když už nic, je to dobré téma na rozbíjení konverzačních ledů.

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!