Etiketa moderního muže, díl 3.

Publikováno: 03.07.2010 09:10 | Petr Hájek Časy, kdy musel být muž ve společnosti doslova encyklopedií dobového bontonu, jsou naštěstí již dávno pryč, to ale samozřejmě neznamená, že by člověk měl jednat nevychovaně. A jelikož jsou podobné zásady i dnes často velmi nečekané a leckdy i matoucí, je tu náš malý seriál, který vám s nimi pomůže.

9. Naučte se měnit pneumatiku

Jednou z věcí, kterou by dle žen měl umět naprosto každý muž, je výměna prasklé či píchnuté gumy. Důvody pro to jsou hned dva. Jednak nebudete mít vždy při ruce pohodlí servisu, mobil atd. A za druhé, není nikterak nereálné narazit na dámu v nouzi právě s píchnutým kolem.

10. Muž musí znát základy uklízení

I když to většina mužů s uklízením u sebe doma nijak nepřehání, určitě nic nepokazíte tím, když budete vědět, k čemu slouží koště, lopatka, mop, hadr na okna (zde si to nemusíte pamatovat, máte to rovnou v názvu) a za skutečné eso bude tehdy, když si o nejznámějších značkách čisticích prostředků na trhu nebude myslet, že je to jed na mravence.

11. Uvaděče do nálady na svém místě

Jak známo, ženy si potrpí na romantiku, takže jestliže chcete udělat dojem, nesmíte servírovat konzervu na novinách, ale vytvořit tu správnou romantickou atmosféru za pomoci svíček, VIP ubrusů či speciálních sklenic. Při tzv. romantice se ale raději nenechte zlákat žádným laciným efektem a přílišným humorem.

12. Naučte se rozepínat podprsenku jednou rukou

Jedno z nejužitečnějších umění vůbec. Ačkoliv nám od revolučního vynálezu podprsenky s rozepínáním vepředu již uplynula řada let, spousta žen dává i dnes přednost klasické kombinaci se zapínáním vzadu.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!