Etiketa moderního muže, díl 4.

Publikováno: 13.07.2010 11:39 | Petr Hájek

Časy, kdy musel být muž ve společnosti doslova encyklopedií dobového bontonu, jsou naštěstí již dávno pryč, to ale samozřejmě neznamená, že by člověk měl jednat nevychovaně. A jelikož jsou podobné zásady i dnes často velmi nečekané a leckdy i matoucí, je tu náš malý seriál, který vám s nimi pomůže.

 

 

13. Nebojte se „ženských" nákupů

I když tak přirozeně nemusíte trávit každou volnou vteřinu svého času, rozhodně byste měl být znám jako člověk, který se nebojí zajít do obchodu pro běžné věci a zvládnout to bez 4-5 telefonátů své ženě.

14. Zvládnout přišít knoflík

Muž dbalý stylu a módy by měl být schopen jednoduchých krejčovských zákroků, jako třeba přišít knoflík či ustřihnout kus přečnívající nitě. V šuplíku mezi svými nástroji tedy rozhodně ponechte i nůžky, jehlu a podobné instrumenty.

15. Zvládnout vyprat prádlo

Máme tu moderní dobu, takže nikdo již nemusí trávit hodiny u potoka s mýdlem a máchat svoje svršky v ledové vodě. Zmáčknout knoflík na automatické pračce, nasypat prášek, vsunout prádlo, nalít aviváž a vybrat obrázek prádla je činnost velmi jednoduchá, ba primitivní. Nakonec, můžete se na její zvládnutí dívat jako na výzvu!

16. Muž by měl umět vybrat kvalitní víno

K romantické večeři ve dvou přirozeně nepatří lahváče a pytlík čipsů, ale vhodně zvolená kombinace fajnového jídla a pití. K mořským plodům a nudlím volte červené, k rybám bílé. Také to závisí na tom, zda budete jíst spíše těžší či lehčí maso.




Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!