Etiketa moderního muže, díl 5.

Publikováno: 27.07.2010 11:20 | Petr Hájek

Časy, kdy musel být muž ve společnosti doslova encyklopedií dobového bontonu, jsou naštěstí již dávno pryč, to ale samozřejmě neznamená, že by člověk měl jednat nevychovaně. A jelikož jsou podobné zásady i dnes často velmi nečekané a leckdy i matoucí, je tu náš malý seriál, který vám s nimi pomůže.

 

 

 

17. Znát pravidla moderních hazardních her

Správný gentleman sice nemusí (a ani by neměl!) v těchto akcích prosázet jmění, o to méně by měl působit před dámou jako ortodoxní gambler, nicméně vědět, co je to ruletové kolo, znát pravidla pokeru či pamatovat si výherní poměry u stolku s blackjackem, to vše vám pomůže hladce zapadnout v každé společnosti a na každé akci.

18. Uspořádat skutečně velkou party

Moderní muž má spousty přátel. A čím jiným pobavit přátele, než kvalitně zorganizovaným a prožitým večírkem? Při plánování podobné akce nepodceňte nákup jídla ani pití, trochu ukliďte a zvolte hudbu tak, aby pokrývala vkus všech vašich návštěvníků.

19. Mít dobře zásobený bar a humidor

Opět v souvislosti s bodem 17., i tentokrát platí, že s alkoholem a tabákem by se to nemělo přehánět, nicméně občas jistě neuškodí doprovodit decentní večer sklenkou kvalitního alkoholu a dobrým doutníkem (o ten se správně starat vyžaduje trochu snahy a znalostí). Jistě také nečekáte, že uděláte dojem na šéfa tím, že budete mít na stole rozsypané Startky a vedle postavený Rum...

20. Vyhnout se kocovině

Jestli se v životě s něčím člověk neztratí, tak s umírněným pitím. Správný gentleman ví vždy, kdy má dost a dává si velký pozor, aby tuto hranici nepřekročil...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!