Etiketa moderního muže, díl 6.

Publikováno: 07.08.2010 12:49 | Petr Hájek

Časy, kdy musel být muž ve společnosti doslova encyklopedií dobového bontonu, jsou naštěstí již dávno pryč, to ale samozřejmě neznamená, že by člověk měl jednat nevychovaně. A jelikož jsou podobné zásady i dnes často velmi nečekané a leckdy i matoucí, je tu náš malý seriál, který vám s nimi pomůže.

 

 

21. Neměl by mít hrůzu z žehlení

Žehlení není žádný tajemný rituál se složitou přípravou, ale velmi jednoduchá, ba mechanická činnost, při níž položíte šaty na prkno, správně nastavíte teplotu dle štítku na šatech a mechanickými pohyby tam a sem vyžehlíte, tot vše.

22. Měl by se vyznat v květinách

Nákup květin ženám není jen o růžích, ale je tu k vyjádření díky jejich šikovným kombinacím celá řada věcí. Když se naučíte pár základních, rozhodně tím tedy nic nepokazíte.

23. Měl by umět správně rezervovat restauraci či hotel

I když může být náročné najít kvalitní rezervaci na jednom z nejexponovanějších míst ve městě, s trochou plánování, organizace a trpělivosti není nic nemožné. V případě opakovaných neúspěchů zkuste klidnější dny či časnější hodiny. Pokud se po čase spřátelíte s manažerem či portýrem, může to být pro vás příště výhoda.

24. Měl by umět zvládat stres

Umět správně seřadit a bez zbytečného odkládání zvládnout i ty nejméně příjemné životní věc ve své agendě, toť ukázka pravého a vyzrálého muže. V žádném případě se však jakožto vedoucí osoba nikdy nenaštvěte na běžného zaměstnance a neztrácejte kontrolu nad situací, to je důkazem slabosti.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!