Gentlemanem v době internetu

Publikováno: 28.07.2011 13:17 | Petr Hájek

Drtivá většina lidí vám jistě bude tvrdit, že styl člověka je tvořen jeho šaty a doplňky. Ti moudřejší vědí, že jej utváří i to, jak dotyčný bydlí, jezdí, co jí a pije atd. No a ti úplně nejchytřejší hlavy mají jasno i v tom, že sem spadá také to, jak se člověk chová.

 

2011-07-28-1

 

Online gentleman bere ostatní s důstojností i respektem a je mu úplně jedno, v jakém fóru či diskuzi se právě nachází. Má zásadu: „Chovat se k ostatním tak, jak chci, aby se oni chovali ke mně." Po rozhovoru s ním se každý cítí spíše posílený a poučený nežli naštvaný. Každý z nás má zkrátka moc prosvětlit ten svůj malý kousek světa, kde se právě nachází.

1. Pamatujte, že na druhé straně PC jsou skuteční lidé

Věc, kterou je velmi snadné zapomenout, jelikož v prohlížeči jsou lidé často degradováni na pouhé řádky digitálních textů. 

2. Nikdy neříkejte nic, co byste dané osobě nesdělili i přímo do očí

Když se rozhlédnete okolo, pak zjistíte, že lidé často na internetu řeknou jinému to, co by si naživo nikdy nedovolili. 

3. Používejte své reálné jméno

Jistě nečekáte, že vás někdo bude brát vážně, když se podepíšete „Docent Bagr" nebo „Vysmátej ajťák". Nakonec, když se nestydíte zveřejnit svoje názory, tak proč se bát pod ně i podepsat? Navíc se o vás v online i offline světě rozkřikne, že jste muž, co se nebojí za svůj názor.

4. Neodpovídejte na vše

Urážek, výzev a narážek si v životě jistě užijete bohatě i bez toho, aniž byste odpovídali na všechna na vás mířená sdělení na internetu. Nezapomeňte, že jsou lidé, kteří se baví prostým provokováním a obsah konfliktu pro ně není vůbec důležitý, ti vás budou provokovat do nekonečna jen kvůli své zábavě. 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!