Herci, kteří vypadají na každém plakátu úplně stejně, díl 1. Eddie Murphy

Publikováno: 09.04.2011 11:51 | Petr Hájek

Vypadat stejně na každém plakátu a ve filmu má svoje výhody - člověk nemusí moc řešit make-up, fyzické úpravy nebo dokonce zbytečně trávit čas v nějakém fitness-like zařízení.

 

2011-04-09-1


Dnešní první díl zahájíme u Eddie Murphyho, jež se proslavil zejména díky sérii akčních komedií "Policajt z Beverly Hills". Poprvé se u Eddieho zdvižené obočí objevilo na plakátu "Beverly Hills Cop" (1.) a tak jej pronásleduje v celé jeho filmové kariéře.

 

 

2011-04-09-1


Je zajímavé, jak se mu stejným gestem a postojem daří vyjádřit pokaždé něco jiného. Zatímco u plakátu nahoře jakoby říkal: "No věřili byste těm hollywoodským blbům?" na snímku "The Golden Kid" říká v podstatě totéž, jen v čínské verzi.

 

 

2011-04-09-1


Poslední dobou však své obočí používá během některých filmů také k vyjádření nedůvěry v určitém okamžiku. Jakoby tušil, že dané filmy nebudou u fanoušků patřit k nejoblíbenějším a celkově vrhnou stín na jeho profil. I v "Dr. Dolittle I a II" zvýšené obočí jen nevýznamně snížil.

 

 

2011-04-09-1


Určitě jsme nicméně toho názoru, že někde hluboko uvnitř je ten komediální génius 80. let stále naživu a dere se ven i přes někdy nepříliš povedené scénáře a filmy. Doufejme proto, že se věci budou už jen a jen lepšit... Takže zrekapitulujme si ve finále sérii všech Eddieho slavných zvedlých obočí!

 

 

2011-04-09-1

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!