Herci, kteří vypadají na každém plakátu úplně stejně, díl 2. Jean-Claude Van Damme

Publikováno: 18.04.2011 15:14 | Petr Hájek

Vypadat stejně na každém plakátu a ve filmu má svoje výhody - člověk nemusí moc řešit make-up, fyzické úpravy nebo dokonce zbytečně trávit čas v nějakém fitness-like zařízení. Dnes se blíže podíváme na akční legendu jménem Jean-Claude Van Damme.

 

2011-04-18-1

 

Jestliže chcete uspět na filmovém plátně, pak musíte být v něčem opravdu unikání. Být dokonalý herec, být nadprůměrně krásní, mít talent, anebo mít zkrátka dokonale vypracovanou figuru jako Jean-Claude Van Damme. Posedlost vlastním tělem ovšem dohnal i tento borec k dokonalosti, jak se záhy přesvědčíme.

 

2011-04-18-1


Při pohledu na jakýkoliv poster s filmem, v němž hraje Jean-Claude Van Damme se člověk nemůže ubránit dojmu, že je herec posedlý svým pravým ramenem.

 

 

2011-04-18-1

 

Zprvu je to jenom letmý dojem, který se ovšem po několika snímcích promění v jistotu a posléze v udivení.

 

2011-04-18-1


Vše se táhne zhruba někdy od dob filmu Cyborg, kdy se pravačka dotyčného poprvé objevila ve své typické póze. Jindy se ovšem art directorovi příliš nedařilo, takže třeba na přebalu k filmu Black Eagle Jean-Claude Van Damme vypadá, jako by si uhlazoval vlasy, popřípadě se ťukal do hlavy po vzpomenutí si na něco důležitého.

 

 

2011-04-18-1

 


Zato poster k filmu Kickboxer již vypadá jako propagandistický leták fašistické diktatury vedené svaly jeho pravé ruky. Jak šla doba, snímky typu Rambo či Commando naznačovaly, že se divákům líbí více filmy vojensky-akční (kdy má hrdina i zbraň), nežli jen prosté běžné "mlátičky". Proto se Jean-Claude Van Damme později začal objevovat i s pistolí v ruce, samozřejmě hrdé pravačce, jak jinak...

 

2011-04-18-1

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!