Herci, kteří vypadají na každém plakátu úplně stejně, díl 4. Jackie Chan

Publikováno: 05.05.2011 14:20 | Petr Hájek

Vypadat stejně na každém plakátu a ve filmu má svoje výhody - člověk nemusí moc řešit make-up, fyzické úpravy nebo dokonce zbytečně trávit čas v nějakém fitness-like zařízení. Pro dnešek si vezmeme na paškál další akční hvězdu jménem Jackie Chan.

 

2011-05-05-1

 

Pokud jde o Jackie Chana a jeho vizáž, tak pro něj platí to, že je mu úplně jedno, na jakou část jeho těla se právě díváte, ovšem musí být větší, nežli jeho hlava. Toto zlaté Chanovo pravidlo je k vidění takřka bez výjimky na všech jeho plakátech, DVD apod.

 

2011-05-05-1


Jackie zkrátka zbožňuje, stále ukazovat davům, o kolik jsou jeho končetiny větší, nežli jeho hlava. Ačkoliv by to celé svádělo k jistému nelichotivému závěru na téma inteligence dotyčného, není to v tomto případě pravda, jelikož skutečný Mr. Chan má do hlupáka daleko.

 

 

2011-05-05-1


Na některých plakátech to designéři doslova a do písmene přehnali, takže Jackie díky tomu často vypadá jako nějaká comicsová figurka. Třeba obal z Mr. Nice Guy ukazuje Jackieho opět v typickém postoji a k tomu s rukou rozměry připomínající Pepka Námořníka.

 

 

2011-05-05-1


Jackie Chan je na západní poměry zkrátka unikát, jelikož svoje umění prezentuje bez výjimky humorně. Dokonce ani taková akční legenda, jakou byl bezesporu Bruce Lee, nikdy nesklouzla ke komediálnosti a efektnímu kaskadérství. Tak či onak, přejme za to vše Jackiemu i tu trochu vizuálních podivností na plakátech...


 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!