Jak muži pohlíží na ženy?

Publikováno: 10.03.2011 12:00 | Petr Hájek

Výzkumníci nám konečně potvrdili to, co všichni již dávno vědí - rozpracovali totiž postup, jakým muži podvědomě vizuálně hodnotí ženy.

 

2011-03-10-1

 

Pokud si muž myslí, že je nějaká žena opravdu vzrušující, pak se při pohledech na ni zaměřuje takřka výhradně na hrudník, boky a kyčle. Specificky zkrátka na ty oblasti, které jsou zdůrazněny v obrázku.

Povšimněte si na něm ještě další zajímavé věci: muži se výrazně méně dívají na obličej poté, co jej jednou zhodnotí. Jestliže tedy mužovi oči "nešmejdí" po okolí, je to dobré potvrzení toho, že daná žena jej nezaujala.

A co vlastně stojí za onou fascinací prsy, boky a šířkou kyčlí? Dle vědců tím muži podvědomě odhadují a hodnotí, nakolik plodná daná žena je - či spíše mohla by být. Muži mají zkrátka zakódovanou v hlavě rovnici "široké kyčle + o trochu menší hrudník = plodná žena".

Zajímavé však určitě ještě je, že toto nedělají pouze muži, ale také ženy. Teď nemáme na mysli zkoumání plodnosti z figury muže (které samozřejmě taky existuje), ale vlastní srovnávání se ženy s dalšími ženami poblíž v dohledu. Proč tomu tak je, nebylo ujasněno, nicméně dá se předpokládat, že to opět nějak souvisí se zachováním a rozšířením rodu...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!