Jak pozvat ženu na večeři správným způsobem?, díl 2.

Publikováno: 28.07.2010 13:52 | Petr Hájek

Jestliže chcete udělat opravdu mimořádný dojem na některou neméně mimořádnou dámu, pak je na místě nepodcenit žádný detail této schůzky...

 

 

5. Seznam věcí, které určitě ano

Vezměte si blazer nebo žaket, pěknou kravatou také nic nepokazíte. Určitě vždy vstaňte od stolu, když žena přichází nebo se vrací. Rozumné spropitné může věci také trochu pomoct, ale zase ne příliš. Samozřejmě zaplaťte účet, jelikož jste dámu zvali. Pokud ženě jídlo opravdu nechutná, můžete decentně nabídnout výměnu se svým. Pokud se ženě něco nelíbí, proberte to s číšníkem.

6. Seznam věcí, které určitě ne!

Automaticky neochutnávat z jejího talíře, to se na prvním či druhém rande zkrátka nedělá. Neobjednávejte si polévku, jestliže jste nervózní, na 100 % skončí na vás, ubruse či jejích šatech. Nedělejte z ochutnávky vína velkou show a nestěžujte si na hlouposti.

7. Jak poznáte, že vybraná restaurace je špatná volba?

Ve dveřích je namísto portýra svalnatý tetovaný vyhazovač. Varujíc by mělo být také to, že je zde jediná koupelna namísto dvou WC dle pohlaví. Zpozorněte také tehdy, jestliže místo nemá uvedeno žádné veřejné telefonní číslo. Taktéž bar s přibitým dámským ošacením jistě nebude nejvhodnější místo k započetí romantické konverzace.

8. Neobjednávejte zjevná afrodisiaka

Jestliže hodláte udělat dojem jako zjevný slušňák, rozhodně byste se měli vyhnout všem objednávkám naznačujícím nějaké postranní úmysly - takže žádné ústřice, celerové saláty atd.

 

 

 

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!