Jak se vypořádat s kocovinou? (úvod)

Publikováno: 17.03.2011 13:39 | Petr Hájek

Ať už si člověk dává předsevzetí před party jaké chce, může se stát, že zkrátka špatně odhadne svoji odolnost proti alkoholu a je za to odměněn druhý den nepříjemnou kocovinou.

2011-03-17-1

 


Jednoduchý lék na kocovinu prozatím neexistuje, každopádně léta zkušeností naznačují, že se dají aspoň potlačit některé její projevy.

1. Voda

Voda je základní věc, kterou při kocovině ztrácíte opravdu s rekordní rychlostí - pocení, zvracení, močení, ... Pokuste se proto do sebe i v takovém stavu dostat aspoň 3-4 dl vody. Nepřehánějte to s litry, ale doplnit určitě. Rozhodně dobrou volbou je i minerálka (raději bez bublinek ale).

2. Sportovní drinky

I když močopudný efekt alkoholu může způsobit tělu ztrátu nějakých elektrolytů, není jich zase tolik, že by se musely ihned nahradit. Výzkumy navíc prokázaly, že sportovní drinky nijak zvlášť nepomáhají a dají se srovnat s obyčejnou vodou, takže si můžete rovnou ušetřit nějaké peníze a nekupovat je.

3. Káva

Mnoho osob si dává při kocovině kávu jakožto dokonalý lék, zde je však situace dvojsečná: káva může dočasně (!) pomoci, ovšem je tu větší pravděpodobnost, že vám bude ještě více zle (bolest hlavy zejména). Je to na vás, zda tuto loterii podstoupíte... Na každý pád ale s kávou pijte opět více vody, jelikož ta má sklony odvodňovat.

4. Další alkohol

Doktoři se shodují, že léčba dle hesla "naprav se tím, čím ses pokazil", není dobrý nápad. Dle doktorů sice poskytuje další alkohol umrtvující efekt celému procesu, nicméně jenom tím odložíte a prohloubíte nevyhnutelné a bolest hlavy bude ještě horší. Experti se také shodují, že drtivá většina alkoholiků začínala jako osoby, které se dalším studeným pivem léčili z předchozí kocoviny.




Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!