Jak se vypořádat s kocovinou? (závěr)

Publikováno: 21.03.2011 15:52 | Petr Hájek

Ať už si člověk dává předsevzetí před party jaké chce, může se stát, že zkrátka špatně odhadne svoji odolnost proti alkoholu a je za to odměněn druhý den nepříjemnou kocovinou.

 

2011-03-21-1

 

Jednoduchý lék na kocovinu prozatím neexistuje, každopádně léta zkušeností naznačují, že se dají aspoň potlačit některé její projevy:

5. Vitamíny

Jestliže pravidelně berete nějaké multivitaminové přípravky, tak klidně můžete i dnes samozřejmě, jen byste měli vědět, že neexistuje žádná prokázaná studie potvrzující spojitost mezi užíváním těchto přípravků a zlepšením stavu při kocovině. Pokud to s pitím opravdu nepřeháníte, tak jediná noc je obvykle málo k tomu, aby způsobila nějakou fatální nerovnováhu nutrientů.

6. Cvičení

Jeden drink (velké pivo, deci vína, velký "kotel" tvrdého alkoholu) se ve vašem těle metabolizuje zhruba 1 hodinu. Celá teorie "vypocení" je tedy mylná. Na druhou stranu, tělesná námaha může způsobit vyloučení endorfinů, které zlepší vaši náladu. Pokud cvičení zvládnete, tak jen směle do toho, ovšem pozor na dehydrataci!

7. Sex

Na první pohled velmi příjemný způsob léčby kocoviny, zdá se. Ani zde vás však nepotěšíme: mezi sexem a léčbou kocoviny opět vědci nevidí žádné pojítko. Přiznávají nicméně, že vám čas takto uběhne rychleji. Takže jestliže máte chuť - proč ne?

8. Prevence

Poslední, avšak to nejdůležitější. Jste dospělý muž, tak byste měli znát svoje meze, což v pití platí několikanásobně. Jedno pivo "spálí" vaše tělo za 60-75 minut. Když budete pít pomalu, alkohol se příliš zvyšovat nebude, jestliže ale naopak budete pít rychle, poroste jeho obsah v krvi samozřejmě úměrně více. Když už ale pijete - prokládejte aspoň alkohol vodou.

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!