Jak udělat co nejlepší dojem na prvním rande?

Publikováno: 02.12.2010 07:40 | Petr Hájek Ať se nám to líbí nebo ne, moderní psychologie praví, že první dojem je stále v lidském kontaktu nejdůležitější. A kde jinde jsou věci být důležitější, nežli právě při dělání prvního dojmu na dámu?

 

2010-12-02-1

 

1. Nepřehánět to s kolínskou

Ženy sice milují vonící muže, ovšem i zde platí známá fráze, že méně je někdy více. Naopak muž, který je na 10 km cítit jako francouzský nevěstinec takřka jistě u dané dámy žádné bonusové body nezíská. Pamatujte také na to, že ženy mívají typicky citlivější nos než muži a nelijte proto na sebe litry kolínské. A už vůbec byste s ní neměli nahrazovat obyčejnou vodu...

2. Mobil raději vypnout

Jako velmi milé gesto řada žen oceňuje, když kvůli nim a schůzce vypnete na hodinku-dvě mobil. Vlastně je to celé perfektní příležitost, jak nenápadně začít budovat svůj dobrý první dojem. Přirozeně to udělejte tak, aby si toho všimla a ideálně věc i nenuceně (či vtipně) okomentujte.

3. Pozor na detaily

Ženám je dobře známo, že detaily dělají dokonalost a věnují jim proto důslednou pozornost. Nelepte si proto žvýkačky za ucho, nežvýkejte tabák v místnosti, neokusujte si nehty, o šťourání v libovolném tělním otvoru ani nemluvě. Podobné znalosti jsou základem pro dobrý dojem nejen u žen, takže zde pomůže jakákoliv sbírka tipů pro společenské chování, popřípadě starý dobrý vkus a zkušenosti.

4. Správné šaty jsou základ

Přizpůsobte svůj styl i oblečení okolnímu prostředí nebo stylu dotyčné. Je jasné, že za outsidera bude jak ten, kdo je na opeře v tričku s nápisem „Jsem tu s hlupákem", tak i ten, kdo je naopak v saku a obleku od Armaniho při sjíždění řeky.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!