Jaké zkrášlovací procedury byly v roce 2011 nejčastější?

Publikováno: 18.04.2012 13:56 | Petr Hájek

Je úplně jedno, co si o tomto typu zákroků myslíme, faktem je, že plastické operace všeho druhu jsou na nebývalém vzestupu.

2012-04-18-1

Důvodů, proč tomu tak je, se nabízí hned několik. Podle některých lékařů za tím je stále větší konkurence na nějaká pracovní místa, kde dávají přednost fotogenickým lidem (obchodní zástupci, herci, ...). Jiní mají za to, že je to hlavně kvůli rostoucímu objemu videochatů a telekomunikace s kompletním přenosem obrazu (Skype, ...).

Pokud jde o provedené plastické operace, tak ženy se na jejich celkovém objemu podílí výraznými 91 %. Nejvíce procedur podstoupily ženy mezi 40-54 lety. Pokud jde o ženy, ty v roce 2011 nejčastěji chtěly opravit prsa (o 4 % více), nos (o 4 % méně), víčka (o 5 % méně), bříško (meziročně si počet zákroků drží stav) a provést liposukci (vzrůst o 1 %).

Kdybychom se měli bavit o mužích, tak ti pro změnu nejčastěji sahali po operacích víček (růst o 9 %), dále po redukci prsou (vzrůst o 8 %) a celkovém vyspravení obličeje (nárůst o 3 %). Menší útlum zaznamenaly služby typu operace očních víček (pokles o 9 %) a liposukce (meziročně dolů o 3 %). Rozhodně to ale potvrzuje, že ani zákroky, které často bereme jako vyloženě ženské, nejsou vyhrazeny pouze ženám!

A ještě na závěr pár informací o tom, co si tedy lidé v roce 2011 nejčastěji nechávali spravovat? Upravení rtů zaznamenalo nárůst 49 %. Lícní implantáty si polepšily o 47 % navíc. Oprava pokožky laserem zvýšila o 9 %. Vyplnění měkkých částí těla rostlo o 7 %. A celkový facelift obličeje si polepšil stále o znatelných 5 %. 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!