James Bond: Skyfall - Návrat starých dobrých časů

Publikováno: 26.10.2012 09:26 | Michal Novák

Měli jste z posledních bondů pocit, že už to je takové "nebondovské"? Že se z ikonického gentlemana Jamese Bonda stává suchý surový zabiják? A místo kousavého britského humoru jen štěkají závěry automatů? Pak vězte, že starý dobrý bond je opět zpátky a ve formě!

James Bond Skyfall

Dobře, zas tak ve formě možná ne. Po vzoru smrtonosných pastí má bond nejlepší mladické roky za sebou. Občas by možná rád pronesl klišovité "na tohle už jsem starej". Ale to by nebyl agent Jejího  Veličensta. Takže Danielu Craigovi nezbylo než zatnout zuby a penzi nechat na někdy potom.

Každopádně oslabení terminátora Craiga Skyfallu velice prospělo. Všichni zestárli a občas se to řeší až zbytečně moc. M má počítač plný trojských koní, kliká na kdejakou přílohu v mailu a chvílemi by jim všechny ty internety nejradši zakázala. Všichni si tak trochu sáhnou na hranu svých sil a konec v macaulay-culkinovském stylu pak trochu připomíná závod seniorů do vrchu.

Skyfall má všechno, co zarytý fanoušek Jamese Bonda od filmu očekává: vždy skvěle upraveného Jamese Bonda, M, Q, pár bondgirls, přiteplalýho superpadoucha, akční honičky v autech, na motorkách,  ve vlaku, na stavebních strojích, eskalátorech, MHD a další, na které jsem si nevzpomněl. A hlavně se vrátila ta špetka inteligentních vtipů. To, že chyběla bomba v propisce pak novému Q klidně odpustíme.

I přesto, že podobných filmů již bylo natočeno minimálně 20 je Skyfall výjimečný. Podařilo se totiž zkombinovat novou akci s tradičním britským agentem a to prostě funguje. Pokud ještě nemáte doma lístky, nebo aktuálně nespíte (protože jste byli do 3 v kině), tak to za těch pár stovek rozhodně stojí. Skyfall se stane legendární oslavou návratu k bondovské tradici.

James Bond Skyfall

Viděli jste Skyfall? Jak jej hodnotíte?

Celkem hlasovalo: 32

Hodnocení článku:Komentáře

Vozy Jamese Bonda - část I. Vozy Jamese Bonda - část I. Jelikož máme na Menstyle týden Jamese Bonda, rozhodl jsem se vytvořit díl, také o jeho vozech. Kdyby James Bond byl bez svého vozu, nebylo... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!