Jejich očima: Intelektuálky o šampónech

Intelektuálky
Zdroj: Jason Stitt - Fotolia.com
27.10.2010 13:46 | Kateřina Rathouská

Je fajn čas od času skočit do sprchy, ale čeho je moc, toho je prostě... moc. Přečtěte si, jak vidí mladé, krásné a chytré ženy mladé, krásné a mírně aseptické muže.

Znáte píseň začínající slovy “hoď se, hochu, aspoň trochu do gala”? Ačkoli to mnozí muži neradi slyší, ten text vůbec nemusí být fikce, nýbrž česká realita, která navíc vzhledem k datu vzniku songu zřejmě už nějaký pátek trvá. Zdůraznila bych zejména spojení “aspoň trochu” - jenže u nás se holt nosí spíš “chlap má smrdět i na fotce”. Alternativní řešení nabízejí třeba metrosexuálové. Jsou pěstění, navonění, často opálení, nebo dokonce svalnatí, prostě “k nakousnutí”. Zcela jistě existuje typ žen, které tyto tělesné schránky přitahují, k čemuž může vydatně přispívat každodenní pohled na vlastní protějšek doma, zejména má-li podobu mokrých, vytrvale páchnoucích kruhů v podpaží, bílých ponožek v sandálech a vlasů, ze kterých skoro kape olej. Takový metrosexuál navíc bývá za vodou, pokud jde o prachy, neboť drahé hadry jsou jeho cestou i cílem. Brandismus vyznává v kteroukoli denní či noční dobu a o zrcadla, šatníky a botníky podle všeho nebude v jeho příbytku nouze.

Vraťme se ale zpátky k úvodní skladbě, která má samozřejmě pokračování: “nabídni své mužné rámě, jeden každý jedné dámě...”. V této části podle dostupných informací typický český metrosexuál pokulhává. “Rámě” totiž povětšinou nabízí tak akorát sám sobě a i když má o druhé pohlaví zájem, přednější je a bude jeho maličkost. O životní opoře asi nemůže být řeč (čest výjimkám). Nejedna z oslovených žen navíc projevila značnou obavu v souvislosti s metro-intelektem, případně schopností přijatelného rozhovoru. Marná sláva, i depilační a jiné tělo zkrášlující metody mají jako témata rozmluv své limity a konce.

Na závěr si tedy dovolím sepsat svůj soukromý žebříček: bylo by fajn, kdyby o sebe pánové přiměřeně dbali (vždy), byli inteligentní, zábavní a milí (často), mlčeli (v případě, že zrovna nedokážou být zábavní nebo milí) a oplývali pozorností (aspoň někdy). Plody to přinese, žádný strach. A jak jsou na tom další ženy? Na otázku “Jaký je váš názor na metrosexuály?” odpovídaly tři herečky a jedna divadelní režisérka.

Natália Deáková, divadelní režisérka

Přiznám se, že metrosexuálové jsou mi tak nějak úplně ukradení, neřeším je, neprožívám, vlastně ani nijak zásadně nevnímám jejich rozmach. Přijde mi ale, že v jistých mezích je dobré se od nich nechat alespoň částečně inspirovat. Vždycky mi bude příjemnější voňavý, čistý a upravený muž než upocené testosteronské chlupaté hovado.

Lenka Krobotová, herečka

Vlastně mě nechávají chladnou, jsou mi tak nějak jedno. Ale pravda - kdyby mě nějakej ukecával, trošku bych se asi bála “té” konverzace. Zkrátka by bylo dobrý, kdyby se chlapi pravidelně myli, čistili si zuby a občas si přečetli i “ňákou pěknou knížku”.

Jana Stryková, herečka

Metrosexuál? Mně chlap rozhodně smrdět nemusí. Netvrdím, že bych toužila přímo po modelce v kalhotách, ale při pohledu na typicky české salámisty bych raději uvítala tuto variantu. Český muž se o sebe ještě ve většině případů starat nenaučil.

Johana Švarcová, herečka a performerka

Myslím, že v Čechách metrosexuálové jsou, líbí se mi to, přijde mi to úplně srandovní. Za metrosexuály považuju i některé kluky, kteří mají zdánlivě ledabylou image - vypadají třeba jako pankáči, co se tři dny nemyli, neholí se a vlasy mají slepené prachem a pivem. Při bližším kontaktu pak zjišťuji, že vodku používají jako parfém (Andy Warhol to tak dělal, podle mě to je jasný metrosexuál), vlasy jsou nagelované, kruhy pod očima jsou jen šikovně podmalované oči a rozrthané oblečení je nějaká super cool módní značka. Klidně takového chlapce budu mít doma, když se s ním budu mít o čem bavit.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!