John Walker Diamond Jubilee Scotch Whisky

Publikováno: 11.02.2012 11:01 | Petr Hájek

Známá firma připravila speciální whisky pro oslavu 60. let na trůně královny Elizabeth.

 

2012-02-11-1
 

 

Ze všech těch značek a destiléren vyrábějících whisky (a to nejen kvůli oslavě královny Elizabeth), má jméno "John Walker & Sons, the Scotch Whisky distillers by Appointment to Her Majesty The Queen" speciální zvuk po celém světě. I osoba whisky absolutně netknutá totiž tuší, co a kdo to je. Proč je firma tak slavná, má jistě hned několik důvodů. Ale jedním z nich bude určitě i to, že získala oprávnění k výrobě již v roce 1934.

 

2012-02-11-1
 

 

Není proto jistě překvapením, že jde o jednu z nejčastěji prodávaných značek a to přirozeně i včetně všelijakých speciálních edic atd. Tento rok se společnost rozhodla zaměřit na věc, na niž jsou Angličani bezpochyby pyšení, ano, jde o 60. leté výročí královny Elizabeth na trůně. John Walker se právě z tohoto důvodu rozhodl vydat novinku s názvem Diamond Jubilee, což je jubilejní, speciální whisky, jenž byla destilována v roce 1952.

 

2012-02-11-1
 

 

2012 - 1952 = 60 let na trůně, což určitě není náhoda. Tvar lahve je velmi specifický a nečekaný. Netypický tím, že je láhev špičatá, takže ji nikde jen tak nepostavíte, ale spíše "zapíchnete", to ale asi bude za cenu 100 000 GBP za láhev trápit jen málokoho z nás. Whisky dostane v první řadě pochopitelně sama královna a s ní tu bude ještě 60. dalších prodaných lahví po celém světě, ovšem jen vybraným VIP osobám.

 

2012-02-11-1
 

 

Podstavec láhve je zdoben stříbrem a láhev samotná pak pravým diamantem. Kdybychom to spočítali, tak na každé z lahví (včetně jejího obsahu) se podílelo nějakých 60 lidí - destiléři, umělci a mnoho dalších. K whisky se přikládá ještě jedno trochu nečekané příslušenství - bude tu kniha o královně samotné. Ale zpět k obsahu, jak tato nahnědlá tekutina chutná, se ale bohužel zřejmě podaří zjistit jen opravdu nemnoha lidem...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!