Mezinárodní úspěch Karla Gotta

Publikováno: 15.06.2012 22:49 | Michaela Lejsková

V těchto dnech přicestoval na víkend do Prahy manželský pár Monica a Hans Helmut  Breunicker . Nepřijeli jen na turistickou návštěvu, ale proto, aby si vybrali odměnu za chvályhodný čin. V německé televizi se vysílal  koncert  José Carrerase, kde také vystupovala spousta dalších evropských umělců a diváci měli možnost podpořit charitativní projekt Nadaci  José Carrerase proti leukémii. Ta ekonomicky podporuje výzkum leukémie a udržuje banku dárců kostní dřeně. Každý z umělců navrhnul odměnu, kterou ten, kdo nadaci nejvíce zaplatí poskytne.  Karel Gott navrhnul víkend v Praze.  Manželé Breunickerovi věnovali této nadaci 10.000,- euro  a měli právo si tedy vybrat. Před ostatním významnými evropskými umělci dostal přednost právě on. Jeho vkladem  bylo připravit manželskému páru víkendový program, na kterém bude  jejich průvodcem a hostitelem. „Lichotí mně 2x, že si vybrali právě mě a Prahu. Jsem velvyslancem nadace za ČR a když jsem slíbil, že se o hosty postarám, tak se vší parádou“ řekl na terase hotelu Karel Gott.

Foto: Hotel U Prince

Zdroj: Foto: Hotel U Prince

 

Již samotné uvítání v hotelu Prince na Staroměstském náměstí bylo důstojné a reprezentativní. Květiny před hotelem, pravé šampaňské v prezidentském apartmá , káva na terase nad pražskými střechami  a dlouhé povídání až do večerních hodin spojené se skvělou večeří, to byl program prvního půldne , který nadšeným hostům připravil Karel Gott.  Slavnostní den má končit v baru, a proto Karel Gott pozval manželé Breunickerovi  na dobré drinky do Black Angel´s baru, který byl před dvěma měsíci zařazen mezi 50 nejlepších barů na světě.

Foto: Hotel U Prince

Zdroj: Foto: Hotel U Prince

 

Dozvěděli jsme  se, že Karel Gott bude mít v Praze důležitou návštěvu a rád by je  ubytoval někde v centru. Nedopustili  jsme, aby bydleli někde jinde“  sdělil hostům ředitel hotelu Jiří Bauer.

Jak významná je tato návštěva v Praze a jak je Karel Gott v Německu populární, podtrhuje fakt,  že do Prahy přijeli  zahraniční fotografové a  z celého pobytu natáčí dokument  televize ARD.

Foto: Hotel U Prince

Zdroj: Foto: Hotel U Prince

 

Jsme přímo unešení, bydlet přímo naproti Staroměstské radnici, je to nádhera, splnil se nám úžasný sen a na Prahu a pana Gotta budeme rádi vzpomínat. Tajně jsme si přáli, nebydlet v nějaké  moderní skleněné krychli, ale tohle,  to jsem nečekali ani v tom nejsmělejším snu. Pohled z horní terasy hotelu je tak uchvacující, že se točíme stále dokola a hltáme krásy Prahy jedním dechem dodali  manželé  Breunickerovy.

Foto: Hotel U Prince

Zdroj: Foto: Hotel U Prince

 

Druhý den se skupinka vydala na výlet historickými vozy Prahou a dojeli až na Hradčany. Na zpáteční cestě je Karel Gott převedl přes historický skvost Prahy - Karlův most.  V podvečer si všichni zašli na večeři do luxusní restaurace s nejkrásnějším výhledem na Prahu a poté odjeli na představení do Laterny magiky.

Karel si šlechetného činu manželů velice váží, a proto nelitoval vybrat  a samozřejmě také uhradit hostům to nejlepší, co Praha může poskytnout.

Autor: Jan Hájek

Hodnocení článku:Komentáře

Největší krásky na akci E3 2012 Největší krásky na akci E3 2012 Každoročně pořádaná herní událost E3 znamená pro hráče řadu herních novinek, ale také pro každého muže i zástupy pohledných... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!