Michael Phelps měl problémy kvůli Louisi Vuittonovi

Publikováno: 05.10.2012 13:18 | Petr Hájek

Olympijský sportovec Michael Phelps se dostal před pár měsíci do maléru, jenž ho může stát pěkné peníze i kariéru. A celá věc se přímo dotýká nejen jej, ale také známé stylové značky Louise Vuittona.

 

2012-10-05-1

Zdroj: Louis Vuitton 

 

Plavecký šampion Michael Phelps si to podle všeho rozházel s organizací International Olympic Committee, jinými slovy, je teď v pěkně horké vodě. A proč? Poté, co se na síti zjevily jeho fotky, kde je vidět, jak pózuje ve vaně pro kampaň Louise Vuittona.

Phelps byl nafocen údajně fotografkou Annie Leibovit a naoko se nejedná o fotky nějakého škodlivého rázu, nakonec, takových kampaní má každý VIP člověk na tucty. Problém je někde jinde - v předpisech, respektive pravidlech.

Jde o to, že snímky vyšly právě v době, kdy se atleti nemohou účastnit žádných marketingových kampaní. Příslušná úprava předpisů je platná od letošního roku, je známá jako Rule 40. a praví se v ní, že atleti mají mezi 18. červencem a 15. srpnem (+ malý čas před i po) utrum.

Zdá se tedy, že snímek Phelpse hned vedle tašky značky Louis Vuitton, bude mít ještě nějakou dohru, protože po internetu koloval začátkem srpna. A nevynechal jediný důležitější web, takže šance na přehlédnutí je nulová. Atleti, jenž toto pravidlo poruší, mohou očekávat sankce v podobě finančních pokut nebo diskvalifikace či dokonce může dojít i ke ztrátě medaile.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!