Muž roku - jeden parádní večer v Náchodě

MRfinal09
Galavečer finále soutěže Muž Roku 2009
01.09.2009 21:52 | Michal Vošahlík

Už když jsem procházel parkovištěm k budově Městského divadla v Náchodě, v němž se soutěž Muž roku konala, nepochyboval jsem o tom, že ten večer bude parádní. Po cestě parkovištěm jsem si totiž klestil cestu přes hory sporťáků a kupy luxusních limuzín, které byly více či méně zvráceně zaparkované v různých úhlech. A nakonec to byl večer parádní ještě víc, než jsem čekal.

Těšil jsem se na Agátu Hanychovou. Předem jsem si pečlivě a pravidelně trénoval flirtovní gesta, abych je ve správný okamžik mohl vytasit s přesností zkušeného matadora. Ztratil jsem dech, když Agáta usedla v hledišti metr ode mne, a překvapivě jsem ztratil dech i podruhé, když po zahájení večera sál nadobro opustila. Nacvičená gesta jsem si nechal do metra, kde s nimi mohu honit vodu a nejen vodu, a těšil jsem se alespoň z toho, že poblíž mě sedí Zuzana Jandová, Miss České republiky pro rok 2008. Ostatně různě rozesetých celebrit byl v hledišti bezpočet. Představení poroty, která zabírala asi půl sálu, trvalo tak dlouho, že by je propříště mohli rozčlenit a prokládat písněmi nebo humornými vložkami.

Šestnáct finalistů, z nichž půl byla z České republiky a půl ze Slovenska, se představilo ve třech disciplinách. Nejprve se kluci představili, následně předvedli nějaký kousek ve volné disciplině a na závěr se prošli po molu v plavkách za občasného pištění slečen. Složení finalistů soutěže se podle mne povedlo, neboť se úplně obešlo bez tuctových typů s tuctovými zájmy. Někteří finalisté byli korby nařezané z rambodílen, jiní byli spíše hubení a ve svých rysech ostře řezaní. Někteří měli pečlivě oholené nohy, jiní byli chlupatí, že to víc nešlo. Někteří soutěžící shrnuli své zájmy ve třech slovech, jiní – především svérázný Vašo Bevelagua – se zarputilostí nechtěli vrátit slovo.

Všichni kluci působili na molu o něco odlišně než z medailónků, které jsme pro Vás v Menstylu publikovali. Soutěžící byli totiž oděni ve stylovém oblečení od společnosti XXL Europe a upraveni tak, že by i retušovaní fotomodelové z reklam před nimi utekli. Třeba Tomáš Tůmovec, soutěžící s číslem 4, mi na molu náhle připomínal nizozemského hudebníka Tiesta. Dal jsem mu proto pracovní název Tiestův syn. Spolupráce osudu s mým vtipným přirovnáním mne srazilo do kolen, jakmile se volné disciplině Tiestův syn postavil před mixážní pult a odhodlal zahrát skladbu Traffic, klasiku od skutečného Tiesta. Jediného soutěžícího s dlouhou hřívou, Michala Antala, si zase málokdo nepřirovná k Tarzanovi. O to více mne proto rozesmálo, když si Michal, soutěžící s číslem 11, zvolil jako volnou disciplinu představení postavy Tarzana, ve kterém zapáleně pobíhal po pódiu.

Vítěz soutěže za Českou republiku, Martin Zach, si užil vyhlášení svého triumfu ještě při úplné pompéznosti všech efektů, zato výherce titulu Muž roku Slovenské republiky, Peter Menky, byl vyhlášen až za neobvyklých okolností, když kvůli výpadu proudu nefungovala ani světla, ani reprodukční technika. V nastalé tmě, kterou protínaly blesky fotografů a úzké kužely světel z přenosných kamer, vzniklo několik příležitostí k improvizovaným vtipům. Třeba herečka Sandra Pogodová, jež byla členkou poroty, se ihned po zhasnutí světel hlasitě ohradila kvůli tomu, že se jí vůkol sedící muži neslušně dotýkají.

Večer soutěže Muž roku završil raut, na němž se setkávala ta kvanta porotců s několika více či méně úspěšnými finalisty a hrstkou fotografů. Po dvou a půl hodinách bezchybné zábavy, která byla prokládána skladbami od Aliho Amiriho, Martiny Balogové, Ondřeje Rumla nebo Heleny Zeťové v jejich osobním podání, jsem si vystál hodinovou frontu na roztomilé vajíčko s kaviárem a zmizel jsem do víru noci, jež byla pro Náchod asi na dlouho dobu nejparádnější.

Muže Roku celý večer oblékal značkový pánský e-shop www.XXL-EUROPE.cz, kde se dají všechny předváděné kusy koupit. Děkujeme tímto i XXL EUROPE za poskytnutý fotoreport.

Předvedené kolekce

Hodnocení článku:Komentáře

Aktuálně: Muž roku 2009 Martin Zach vážně zraněn Aktuálně: Muž roku 2009 Martin Zach vážně zraněn Ještě jsme nestihli připravit report z pátečního galavečera Muže roku. A již musíme přinést smutnou zprávu. Nový muž roku 2009... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!