Muž roku 2010 - č.1 Jan Hájek

Publikováno: 24.07.2010 10:13 | Michal Novák

Muž roku 2010 se blíží mílovými kroky. Kdo vyhraje letos? Pevně věříme v lítý a zajímavý souboj! Všem finalistům jsme měli možnost položit sadu otázek, zde si je postupně představíme.

Prvním, koho v seriálu o Muži roku představíme je finalista s číslem 1 Jan Hájek. Honza měří 189cm a váží 89kg. Je projektovým manažerem z Břeclavi.


1. Kdo Vás do soutěže přihlásil a proč?

Na tuhle otázku odpovím stejně jako v jiné anketě podobné téhle - jedna fajn kamarádka mě někdy v dubnu prostřednictvím dnes už známé sociální sítě požádala, ať „…jí udělám radost a přihlásím se na Muže roku 2010…“ Mě samotného do té doby něco podobného vůbec nenapadlo, ale ten impuls zřejmě přisel ve správný moment.

2. Proč byste měl právě Vy být Mužem roku?

Není jednoduché objektivně vyzdvihnout vlastní silné stránky. Vím ale určitě, že už se nacházím v životní situaci, kdy mám jasnou a snad i reálnou představu o své budoucnosti. Soukromé i pracovní cesty po Evropě, Asii i Africe mě obohacují ve smyslu porozumění blízkým i vzdáleným kulturám/národům, současně při těchto příležitostech aktivně používám a prohlubuji znalosti cizích jazyků, což je dá se říct jeden z mých velkých koníčků usnadňující navazování nových přeshraničních kontaktů.

3. Jak probíhají/probíhaly přípravy na soutěž?

Tady je odpověď jednoduchá – vzhledem k současnému pracovnímu vytížení jsem rád, když najdu nějakou tu hodinu na přípravu volné disciplíny. Dosud jich bylo pouze několik, ale věřím, že do finálového večera bude vše zodpovědně nadrilováno.

4. Kolik času denně strávíte v koupelně?

Záleží na tom, jaký den mě čeká – pokud je vyloženě pracovní, plný jednání a schůzek, pak tomu odpovídá i časový interval strávený v uvedené místnosti. Průměrně bych ale řekl cca 30 minut.

5. Na čem stavíte svou image, svůj styl?

Souvisí s předchozí odpovědí – obecně jsem ale zastáncem decentního a čistého stylu jak u mužů, tak žen.

6. Jakou vlastnost byste na sobě nejvíce vyzdvihl a naopak, které byste se nejraději zbavil?

Také tuto otázku již znám a pokud tedy musím odpovědět sám za sebe, pak snad s dostatečnou sebereflexí uvedu tvrdohlavost a snahu udržte si v kritických situacích nadhled. Slabou stránkou je možná potřebná empatie, ale tímhle neduhem podle mého názoru „trpí“ většina mužů.

7. Co nejvíce oceníte na svém okolí?

Psychickou podporu v nejtěžších chvílích!!!

8. Oblíbená značka, vysněný vůz?

V tomhle ohledu jsem zastáncem individualismu, čili pro mě komplet „padají“ například vozy německé produkce a naopak si cením precizní severské automobilky Volvo/Saab a japonský Lexus. Pokud bych měl být konkrétní, pak v tuto chvíli vítězí Volvo XC70 2.4 D5 AWD.

9. Čím jste chtěl být jako malý? Jaká je Vaše vysněná práce teď?

Jako malý jsem chtěl být pilotem velkého dopravního letadla typu Antonov :). Práce, kterou vykonávám v současné době a která koresponduje s absolvovaným studijním oborem je velmi zajímává, kreativní a hlavně časově flexibilní, což mi plně vyhovuje.

10. Co byste vzkázal mladým mužům, kteří by se v budoucnu také chtěli ucházet o titul Muže roku?

Těm cílevědomým/zdravě sebevědomým, ať v žádném případě neváhají do soutěže se přihlásit!


Podporují Muže roku:

Muž roku 2010 - vlasový styling Salerm Cosmetics

Salerm Cosmetics

Hodinky na fotografii:

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!