Muž roku 2010 - Jan Hájek (ČR) a Adam Barabáš (SR)

Publikováno: 02.09.2010 03:07 | Michal Novák

V pátek 27.srpna proběhlo v náchodském Beránku finále Muže roku 2010. Akce se zúčastnila plejáda českých osobností v čele s pořadatelem soutěže Muž roku – Davidem Novotným.

Dostat se na Muže roku nakonec bylo tak lehké, jak by se mohlo na první pohled zdát. Klasicky ucpaný Náchod potrápil pravděpodobně nejen nás, ale i ostatní hosty Muže roku. Navíc byl den ve znamení automobilových defektů. Inna Puhajková cestou píchla a přijela až těsně před začátkem galavečer. A náš kolega Michal Vošahlík spálil startér a skončil svou pouť za Mužem roku v Hradci Králové.


Slavnostním večerem provázela Eva Decastelo s Bořkem Slezáčkem. Nutno dodat, že moderátoři nikoho nešetřili a mnohdy ani sebe. Důkazem toho byly první slzy smíchu na tváři Evy Decastelo tak v 8 minutě finále.

Honza Hájek při představování argumentoval, na otázku, proč by měl vyhrát právě on, tím, že má nejvíc fousatou občanku. Nejkratší a nejchylavější vstupní řeč měl finalita s číslem 4 – Honza Pochobradský, který se „narodil v nemocnici, dělá, co se namane a studuje když je čas“.

S napětím jsme se přesunuli k volné disciplíně. Poučeni z předchozích ročníků jsme čekali všechno možné i nemožné. Čekali jsme, že někteří muži ukáží, že si sami ze sebe dokáží udělat legraci jako tomu bylo v minulých letech. Viděli jsme 2 profesionální taneční vystoupení a pár více i méně vtipných scének v rámci možností. Nejvíce očekávání jsem vkládal do vystoupení finalisty č. 6 – Jana Žižky a pořád jsem přemýšlel, zda přijde s páskou přes oko, bude šermovat, nebo budovat tábor. Mé prosby však zůstaly nevyslyšeny.

Po krátké pauze následovala promenáda ve spodním prádle generálního partnera soutěže XXL-Europe.

Během večera vystoupili Jan Bendig, Míša Nosková,  Mária Čírová, Martina Balogová,  Ali Amiri, Klára Zaňková, Ondřej Ruml, Two Voices a Tereza Bergmanová.

Před samotným vyhlášením vystoupil znovu Ondřej Ruml a po něm zlatý hřeb večera – Miro Šmajda s kapelou. (Pokud jste je ještě neslyšeli naživo, tak to určitě napravte při první příležitosti. Jedná se o naprosto neskutečný zážitek)


Poté již přišlo samotné vyhlášení Muže roku. Před tím tedy bylo vyhlášeno množství uživatelských a diváckých hlasování. Drtivou většinu šerp si odnesl i budoucí Muž roku 2010 – Honza Hájek. Jen asi 2 ceny nechal pro finalistu s číslem 6.

O vítězi Muže roku rozhodla porota ve složení: Miss ČR Aneta Vígnerová, Vlaďka Erbová, Lucie Koňaříková-Salamé, Martina Gavriely, Gábina Dvořáková, Inna Puhajková, Kateřina Cajthamlová, Lucie Váchová, Libuše Švormová, Hana Mašlíková, Jana Bobošíková, Lumír Olšovský, Eva Čížkovská, kartářka Dagmar Kludská, scénárista Bastardů Tomáš Magnusek, Kamila Moučková, Miriam Kantorková, Vladimír Brabec, Zdeněk Srstka, Stanislav Fišer a další celebrity. Ze Slovenských celebrit zavítá Gabika Dzuriková, Miss Slovensko 2010 Marína Georgievová, Muž roku SR 2009 Peter Menky. Předsedou poroty byl Martin Zach, loňský vítěz Muže roku.


Asi nejvíce si moderátoři dávali pozor na paní doktorku Kateřinu Cajthamlovou, která zasedla letos v porotě. „Podle mého vyhrál favorit a nejvíc mužně vypadající finalista. Na dalších místech se umístili také fyzicky zdatní a pěkně vypadající mládenci. Čekala jsem také, že Muž roku bude obsahovat i typicky mužské disciplíny – třeba fyzické testy výkonnosti, ověření schopností přežití v přírodě, ale třeba i disciplínu typu složit báseň pro milovanou ženu a její přednes s doprovodem na hudební nástroj – třeba kytaru. Prostě kalokagathia – ideál řecké krásy.“ Komentovala večer paní doktorka Kateřina Cajthamlová.

To, že se večer vydařil nám potvrdil i předseda poroty Martin Zach.Muž roku ČR Jan Hájek obdržel roční členství do World Classu, víkend do Istanbulu, zážitky, víkendový pobyt v Tree of Life v Lázních Bělohrad, zapůjčení automobilu v hodnotě 20 000Kč, poukázky na služby, jazZykový kurz a řadu dalších hodnotných cen v celkové hodnotě 200 000Kč.


Muž roku SR Adam Barabáš obdržel roční členství do ftiness centra v Bratislavě, zapůjčení automobilu v hodnotě 20 000Kč, 100 obědu v Bratislavě, víkendové pobyty, poukázky na služby a další ceny. 

Český vítěz poletí na Mahnut International na Taiwan v listopadu, slovenský vítěz poletí do Jakarty na Mister International. A druhý muž roku Jan Pochobradský poletí na Mister International v listopadu do Jakarty. Jsem velmi rád, že kluci poletí i na mezinárodní soutěže, nyní je čeká tvrdá příprava na tyto soutěže dodává David Novotný, pořadatel akce, kterého nyní čeká natáčení filmu Školní výlet. 

Celkový výtěžek činí 109 140Kč, který je rozdělen ve finanční a materiální podobě pro Stacionář Nona v Novém Městě nad Metují, Ústavu sociální péče v České Skalici, loňskému vítězovi Martinovi Zachovi a Speciálnímu pedagogickému centru.

Muž roku se bude vysílat na TV Public a to 9.9.2010 ve 22hodin.

Podporují Muže roku:

Muž roku 2010 - vlasový styling Salerm Cosmetics

Salerm Cosmetics

Generální partneři: Generální partneři akce jsou: www.xxl-europe.cz, Star Group Czech, hodinky Axcent of Scandinavia, Federal Cars Peugot Praha, kosmetika Bioderma, Raif Money Group, Lázně Bělohrad Tree of Life, www.bonus.cz, Batist Červený Kostelec, Cestovní kanceř Red Green Tours a My Clinic Prague.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!